معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: بیست و هشتمین جشنواره کودک و نوجوان برای نخستین بار در قم برگزار می‌شود که زمان آن ۱۴ الی ۱۷ مهر ماه و مکان آن هم سینما تربیت است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، حامد حجتی ظهر امروز در نشست خبری بیست و هشتمین جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان قم که در سالن جلسات ساختمان ارشاد قم برگزار شد، با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در قم اظهار کرد: جشنواره فیلم کودک و نوجوان همیشه در اصفهان برگزار می‌شود از سال گذشته قرار شد تا استان‌های دیگر هم در برگزاری این جشنواره شرکت داشته باشند.

معاون ‌ارشاد قم با اشاره به علت انتخاب قم برای برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان افزود: با توجه به ویژگی‌های فرهنگی شهر قم قرار شد تا قم هم یکی از استان‌های برگزار کننده این جشنواره باشد، بیست و هشتمین جشنواره کودک و نوجوان برای نخستین بار در قم برگزار می‌شود که زمان آن 14 الی 17 مهر ماه و مکان آن هم سینما تربیت است.

حجتی بیان کرد: مخاطبین اصلی این جشنواره کودکان و نوجوانان هستند به همین دلیل ستادی تشکیل شده است تا دانش آموزان قمی بتوانند از این جشنواره استفاده کنند.

وی با اشاره به فیلم‌هایی که در جشنواره اکران می‌شود عنوان کرد: در زمان 4 روزی که جشنواره در قم برگزار می‌شود هر روز 3 سانس فیلم اکران می‌شود و قرار است تا افتتاحیه ویژه‌ای برای برگزاری جشنواره فیلم کودک ونوجوان داشته باشیم.

معاون ‌ارشاد قم با اشاره به جشن بزرگی که در کنار جشنواره فیلم کودک و نوجوان برگزار می‌شود تصریح کرد: قرار است تا یک جشن بزرگ هم در کنار این جشنواره برگزار کنیم که با حضور چهره‌های شاخص تلویزونی انجام می‌شود.

حجتی اظهار کرد: با توجه به اینکه شهر قم به عنوان پایتخت فرهنگی نظام جمهوری اسلامی شناخته می‌شود ما باید به عرصه فرهنگ در شهر قم توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به انگیزه اصلی خود از برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان گفت: انگیزه اصلی که ما برای برگزاری این جشنواره داریم این است که فیلم سازان حوزه کودک و نوجوان توجه جدی به این بخش پیدا کنند و بتوانند استعدادهای خود را به خوبی بروز دهند.

معاون ‌ارشاد قم بیان کرد: بیست و هشتمین جشنواره کودک و نوجوان با حمایت نهادهای مختلف از جمله استانداری، شهرداری، آموزش و پرورش و نیروی انتظامی برگزار می‌شود و انشالله که بتوانیم این جشنواره را به خوبی برگزار کنیم.

حجتی خاطرنشان کرد: امیدوارم که این جشنواره بتواند یک نشاط فرهنگی خوبی در شهر قم به وجود بیاورد و سبب شکوفایی استعدادهای بخش کودک و نوجوان در شهر قم شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری