دبیر کمیسیون دانشجویی استان قم گفت: مراسم آغاز سال جدید تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان به صورت متمرکز با آیین خطبه‌خوانی، در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی استانداری قم، حجت‌الاسلام محمدحسن ذاکری در جلسه‌ای که با حضور مسئولان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان در استانداری برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی به عمل آمده مراسم آغاز سال جدید تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان، با حضور پر شکوه جامعه دانشگاهی استان صبح روز سه‌شنبه پانزدهم مهر ماه با آئین خطبه‌خوانی در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های عظیم معنوی شهر مقدس قم مانند بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران و از طرفی حضور تعداد قابل توجهی دانشجویان از نقاط مختلف کشور در شهر مقدس قم، خواستار برنامه‌ریزی جدی و اهتمام مسئولین دانشگاه‌های استان برای بهره‌مندی از این ظرفیت‌های معنوی شد.

مدیرکل سیاسی استانداری قم افزود: پیشرفت‌ها و موفقیت‌های علمی کشور نتیجه پرداختن به موضوع آموزش و تکیه بر باورهای دینی و ملی است و بر همین اساس دشمنان نظام، توطئه‌ها و برنامه‌های شومی را در قالب برنامه‌های ضد فرهنگی طراحی کرده ‌و با تمام امکانات سعی در بی‌هویت کردن جوانان این مرز و بوم دارند و کم‌کاری در حوزه فرهنگ از ما مسئولین پذیرفته نیست. از طرفی لبه تیز حمله دشمن در جنگ نرم متوجه جوانان به ویژه دانشجویانی است که در آینده کشور نقش مهمی دارند بنابر این باید این قشر بیش از دیگر اقشار در برنامه‌ریزی‌ فرهنگی مدنظر باشند.

دبیر کمیسیون دانشجویی استان در بخش دیگری از سخنان خود مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در حرم مطهر را نقطه آغازی برای برقراری ارتباط مستمر دانشجویان و مشارکت آنان در برنامه‌های مختلف فرهنگی آستانه دانست و گفت: این برنامه‌ها موجب تعمیق هر چه بیشتر معرفت دینی دانشجویان شده تا پس از فراغت از تحصیل به عنوان سفیران فرهنگی نیز به وظیفه خود عمل کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری