مدیر فرهنگی هنری حرم حضرت معصومه (س) گفت: با تکمیل ساختمان روبروی حرم حضرت معصومه (س) می‌توانیم ظرفیت کتابخانه را به یک میلیون جلد کتاب افزایش دهیم و این ساختمان با قول مساعد مجری طرح به زودی به بهره برداری می رسد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، حجت الاسلام اسماعیل محمدی پیش از ظهر امروز در دیدار دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در کتابخانه حرم حضرت معصومه (س) اظهار کرد: کتابخانه حرم حضرت معصومه (س) دارای 120 هزار جلد کتاب است و 400 صندلی برای مخاطبین کتابخانه تهیه شده است.

مدیر فرهنگی هنری حرم حضرت معصومه (س) بیان کرد: کتابخانه حرم حضرت معصومه (س) دارای 3 تالار قفسه باز است که 2 تالار برای خواهران و یک تالار برای برادران تهیه شده است.

محمدی با اشاره به امکانات کتابخانه حرم حضرت معصومه (س) عنوان کرد: ما برای مخاطبین کتابخانه اینترنت تهیه دیده‌ایم و کتاب‌هایی که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد نسخ خطی، چاپی و گنجینه‌های قرآنی باارزشی است.

وی تصریح کرد: با توجه به قول مساعد وزارت مسکن اگر ساختمان روبروی حرم به زودی به مرحله اجرا برسد با توجه به فضای خوبی که در اختیارمان قرار می‌گیرد می‌توانیم ظرفیت کتابخانه را به یک میلیون جلد کتاب افزایش دهیم.

مدیر فرهنگی هنری حرم حضرت معصومه (س) گفت: در داخل حرم حضرت معصومه (س) دو کتابخانه مجزا برای خواهران و برادران تهیه شده است و ایستگاه مطالعه هم برای زائران حرم حضرت معصومه (س) ایجاد کردیم.

محمدی خاطرنشان کرد: کتاب‌های کتابخانه حرم حضرت معصومه (س) از نظر کمی محدود و کم است اما از نظر کیفی کتاب‌هایی با کیفیت بالا و با ارزش وجود دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری