دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: در کتابخانه‌های سراسر کشور ۳ میلیون نفر عضو هستند که باید این عدد به ۳۰ میلیون برسد و ما این ظرفیت را داریم.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، علیرضا مختارپور پیش از ظهر امروز در دیدار با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) که در حرم کریمه اهل بیت (س) برگزار شد با اشاره به فعالیت کتابخانه‌های سراسر کشوراظهار کرد: بیش از 6400 نفر در نهادهای کتابخانه‌ها مشغول به فعالیت هستند و بیش از 3170 کتابخانه در سراسر کشور وجود دارد.

دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشوربا اشاره به تعداد کتاب‌هایی که در کتابخانه‌های سراسر کشور وجود دارد افزود: بیش از 35 میلیون جلد کتاب در کتابخانه‌های کل کشور وجود دارد که البته سرانه مطالعه در کشور بسیار پایین است.

مختار‌پور بیان کرد: در کتابخانه‌های سراسر کشور 3 میلیون نفر عضو هستند که باید این عدد به 30 میلیون برسد و ما این ظرفیت را داریم در دیداری که ما با مقام معظم رهبری داشتیم به ما گفتند که مردم را تشویق به موضوع کتابخانی کنید.

وی عنوان کرد: در بین تمام مسئولان و مدیران کشور تنها مقام معظم رهبری هستند که نسبت به موضوع کتابخوانی تاکید دارند که این موضوع اهمیت مطالعه کتاب را می‌رساند که رهبر معظم انقلاب همیشه به آن تاکید دارند.

دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تصریح کرد: از تولیت محترم آستان مقدس حضرت معصومه (س) خواهشمندیم تا نسبت به موضوع کتابخوانی در بین مردم تلاش ویژه‌ای داشته باشند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری