کد خبر: 5083

مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم:

مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 800 مسجد در استان قم وجود دارد تصریح کرد: 98 درصد مساجد استان از حضور امام جماعت بهره‌مند هستند.

خبرگزاری فارس: 98 درصد مساجد استان قم امام جماعت دارند/ افزایش تعامل با مدارس

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام سید ابوالقاسم حسینی در گفت‌وگو با فارس در قم به برنامه‌های دهه کرامت اشاره و اظهار کرد: امسال همزمان با دهه کرامت در 12 مسجد استان که نامشان معصومه و رضا است جشن‌های ویژه‌ای برگزار می‌شود.

وی به برگزاری مراسم‌های متنوع در بیشتر مساجد استان اشاره کرد و گفت: در این زمینه تقریبا همه مساجد برنامه‌هایی خواهند داشت، اما عمده برنامه‌های دهه کرامت در مساجد ذکر شده برگزار می‌شود.

مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم به برگزاری نشست‌هایی در زمینه‌های گوناگون اشاره و بیان کرد: مسابقات کتاب‌خوانی، اعزام مبلغ به روستاها و برگزاری جلساتی با عنوان بایدها و نبایدهای زندگی از برنامه‌هایی است که در دهه کرامت برگزار خواهد شد.

حسینی به تشویق خیرین مسجدساز اشاره کرد و گفت: با توجه به حضور روحانیان مستقر در 30 روستای استان به دنبال تشویق خیرین و ثبت‌نام این افراد برای ساخت مساجد در مناطق محروم هستیم.

وی تصریح کرد: خیرین باید در مکان‌هایی که لازم است اقدام به ساخت مسجد کنند آنچه اهمیت دارد مکان‌یابی است که باید مورد توجه خیرین قرار گیرد.

مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: درصدد تشکیل هیئت‌ها و گروه‌های فرهنگی در مساجد هستیم و در راستای این امر به دنبال شناسایی طلبه‌هایی برای حضور در مساجد و اطلاع‌رسانی در زمینه‌های مختلف هستیم.

حسینی افزود: با حضور گروه‌های فرهنگی در مساجد افراد از آموزش‌های مختلف بهره‌مند شده و آگاهی‌شان در زمینه‌های گوناگون افزایش پیدا می‌کند.

وی برقراری ارتباط مسجد و مدرسه را مهم خواند و تصریح کرد: درصدد هستیم از ابتدای مهرماه تعامل و ارتباطمان با مدارس را افزایش دهیم، به‌گونه‌ای که دانش‌آموزان یک روز در هفته را در نماز جماعت مساجد شرکت کنند.

مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم به شناسایی نخبگان محل اشاره و بیان کرد: قصد داریم با شناخت نخبگان محل از حضور این افراد در مساجد در راستای انجام خدمات به مردم و نمازگزاران بهره ببریم.

حسینی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 800 مسجد در استان قم وجود دارد تصریح کرد: 98 درصد مساجد استان از حضور امام جماعت بهره‌مند هستند.

وی افزود: برخی مساجد در بعضی روستاها به دلیل افت جمعیت از داشتن امام جماعت محروم هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری