کد خبر: 1236

قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما گفت: به دلیل عدم موازی کاری در شبکه‌ها و به منظور بهره‌وری امسال فقط یک گروه برای پوشش مسابقات جام جهانی فوتبال به برزیل اعزام شد.

به گزارش قم خبر؛ سید رمضانعلی موسوی مقدم در حاشیه بازدید از پشت صحنه تله فیلم «ستاره شرق» در پاسخ به فارس درباره عدم اعزام گروه گزارشگران شبکه سه به برزیل گفت: مجموعه پوشش جام جهانی در داخل سازمان برنامه‌ریزی شده است و به منظور بهره‌وری و استفاده حداکثری و هم از جهاتی جلوگیری از برخی موازی‌کاری‌ها که انجام می‌شد، در واقع یک تیم به برزیل اعزام شد که هم از نظر فنی و هم از نظر پوششی همه شبکه‌ها را پوشش می‌دهند و اینکه هر شبکه به طور مستقل گروه اعزام کند، نبود و به همین دلیل در پوشش هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که شبکه سه وظیفه پخش مسابقات فوتبال را دارد ولی شبکه دو کارکردش چیز دیگری است، چرا شبکه دو موفق شده ولی شبکه سه خیر، تصریح کرد: به دلیل اینکه امسال به خاطر فناوری‌ها و امکاناتی که در دست داریم، وجود و حضور گروه اعزامی را بی‌نیاز می‌کند. در حدی که نیاز بود اعزام شده‌اند و این‌ها کل شبکه‌ها را پوشش می‌دهند و هیچ کمبودی از نظر کمی و کیفی به وجود نیامده است.

وی درباره حضور مزدک میرزایی در برزیل نیز گفت: اینها بحث داخل سازمانی است. پوشش وقفه‌ای ندارد و با فناوری پیشرفته‌ای که داشتیم پوشش کامل است. از اعزام گزارشگران غیر ضرور جلوگیری شد.

مخاطب استفاده اش را می‌کند و خیلی بقیه ماجرا مهم نیست.

وی درباره کارکرد شبکه اچ دی در آینده نیز در پاسخ به فارس گفت: الان زیر بار آزمایشی است و مسابقات ورزشی را پخش می‌کند تا بعدها مشکلاتش برطرف شود. بعد از آن هم به شبکه‌های دیگر تسری پیدا می‌کند. ساختار اچ دی ساختاری است که ما همه شبکه‌ها را در آینده به اچ دی تبدیل خواهیم کرد.

موسوی مقدم همچنین درباره حاشیه‌سازی‌های انجام شده درباره رفتن ضرغامی از صداوسیما نیز گفت: آقای ضرغامی تا آبان ماه هستند و قبلا هم در این باره توضیح داده‌اند. وقتی زمان دوره ایشان تمام شد، رهبری درباره‌ آن تصمیم می‌گیرند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری