کد خبر: 9961

دیپلمات های ارشد آمریکا و فرانسه در دیدار با همدیگر ضمن تاکید بر پایان یافتن زمان مذاکرات با قدرت های جهانی تاکید کردند که ایران باید صلح آمیز بودن برنامه های هسته ایش را اثبات کند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، یک خبرگزاری آمریکایی به نقل از دیپلمات های ارشد آمریکایی و فرانسوی گزارش کرد که ایران حق داشتن انرژی صلح آمیز هسته ای را دارد.

خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتد پرس» روز چهارشنبه به نقل از خبرنگار خود در پاریس گزارش داد که «جان کری» و «لوران فابیوس»، وزرای خارجه آمریکا و فرانسه در دیدار با هم تاکید کردند که ایران حق تولید انرژی هسته ای را دارد اما نباید از آن برای ساخت بمب هسته ای استفاده شود.
جان کری
وزیر خارجه آمریکا در این رابطه گفت: «ما در مورد نگرانی هایمان و رویکردمان در مذاکرات بر سر برنامه هسته ای ایران صحبت کردیم. آن ها این حق را دارند که یک برنامه صلح آمیز داشته باشند، اما نه مسیری به سمت یک بمب.»

وی افزود: «به باور ما، بسیار ساده می توان به جهان ثابت کرد که یک برنامه صلح آمیز است. بنابراین، امروز ما در مورد موضع مشترکمان و در مورد منافع مشترکمان گفت وگو کردیم. ما در چند هفته آینده دست در دست و در کنار هم، بسیار نزدیک به هم کار می کنیم تا تلاش کنیم مسیری موفق بیابیم.»

کری که قرار است هفته آینده با دیپلمات های ایران و اروپایی در آخرین دور از مذاکرات در زمینه پرونده هسته ای ایران دیدار نماید، گفت که اثبات صلح آمیز بودن برنامه های هسته ای ایران برای این کشور باید آسان باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری