کد خبر: 9958

بانک آلمانی «کومرتس‌ بانک» روز پنجشنبه (امروز) هشدار داد که احتمالاً مقامات آمریکایی آنها را به دلیل نقض تحریم‌های ایران مجبور به پرداخت جریمه بسیار سنگینی کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «کومرتس بانک» روز پنجشنبه (امروز) به سهام‌داران خود هشدار داد که احتمالاً در نتیجه تحقیقات آمریکا در خصوص اتهامات وارده به این بانک مبنی بر نقض تحریم‌های کشورهایی چون ایران، سودان و کره شمالی وادار به پرداخت جریمه بسیار سنگینی از جانب مقامات آمریکایی خواهد شد.


دومین بانک بزرگ آلمان در گزارش سه ماهه خود اعلام کرد که شعبه نیویورک این بانک، احضاریه‌هایی دریافت کرده است و مجبور است که اسناد زیادی را به مقامات آمریکایی ارائه دهد.

در این گزارش نوشته شده است: «مقامات آمریکا احتمالاً تحریم‌ها مدنی و کیفری که احتمالاً شامل جریمه‌های هنگفتی باشد، علیه بانک کومرتس بانک تحمیل کنند.»

حدود چند ماه پیش خبرگزاری رویترز به قول یک مقام آگاه از پروسه تحقیقات ارگان‌های نظارتی آمریکا گزارش داد که و نوشت که پرونده تحقیقات آمریکا از «دویچه بانک» و کومرتس بانک که بزرگ‌ترین بانک‌های آلمان هستند به جریان افتاده است.

چندی پیش نیز، «بی‌ان پی پاریبا» بزرگترین بانک فرانسه، موافقت کرد که در ازای توقف پرونده نقض تحریم‌های آمریکا علیه چند کشور از جمله ایران، جریمه‌ای نزدیک به ۹ میلیارد دلار پرداخت کند که در تاریخ جرایم بانکی بی‌سابقه بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری