کد خبر: 9280

یک روزنامه کره جنوبی در گزارشی اعلام کرد: بیش از شش تن از اعضای عالی‌رتبه دولت کره‌شمالی ناپدید شده‌اند.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، روزنامه جونگ آنگ ایلبو - چاپ کره جنوبی نوشت: شش تن از مقامات دولت کره‌شمالی از جمله افسر فرماندهی نیروی هوایی این کشور، وزیر پست و تلگراف و یک مقام کلیدی در برنامه‌های ورزشی این کشور در یک سری حوادث مهم طی ماه‌های اخیر در این کشور دیده نشده‌اند.

منابع اطلاعاتی به روزنامه جونگ آنگ ایلبو گفته‌اند که این شش وزیر اعدام شده‌اند. این در حالی است که گمانه‌زنی‌هایی درباره وضعیت سلامت جسمانی رهبر کره‌شمالی پس از ناپدید شدندش از انظار عمومی طی ۴۰ روز اعلام شده است.

ژنرال رای پیونگ چول، افسر فرماده نیروی هوایی کره شمالی از اوت گذشته در انظار عمومی دیده نشده است. غیبت وی در زمانی که کیم جونگ اون،‌رهبر این کشور خطوط راهنمای راتش را در ۱۹ اکتبر اعلام می‌کرد مشهودتر شد.

رای یونگ گیل، رییس ستاد ارتش خلق کره‌شمالی نیز در آخرین مراسم برای تبریک به ورزشکارانی که از بازی‌های آسیایی باز گشتند حضور نداشت. سیم چول هو، وزیر پست نیز که گفته می‌شود از یاران نزدیک کیم‌جونگ‌ ایل، رهبر سابق کره‌شمالی بوده در دیدار با نمایندگان شرکت مصری که قرار بود خدمات شبکه‌های تلفن‌های موبایل به کره‌شمالی ارائه دهند، حضور نداشت.

چانگ اونگ، مقام دیگر این کشور که گفته می‌شود با جانگ سونگ تائک، شوهر عمه پرنفوذ رهبر کره‌شمالی ارتباط نزدیک داشته مدت‌هاست ناپدید شده است. به نوشته جونگ آنگ ایلبو، بسیاری از نزدیکان شوهر عمه رهبر کره‌شمالی طی یک سال جاری ناپدید شده‌اند. چانگ سونگ سائک دسامبر ۲۰۱۳ دستگیر و به اتهام سوءاستفاده از قدرت و نقض قوانین کره شمالی ظرف ۲۴ ساعت اعدام شد

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری