کد خبر: 9131

آقای موسوی بجنوردی که سابقه شاگردی محضر امام راحل را نیز دارد، اخیراً در لابه‌لای گفت‌وگو با روزنامه آرمان، ضمن اشاره به سوابق مبارزاتی آقای هاشمی، جمله‌ای را از امام راحل درباره آقای هاشمی نقل می‌کند که جمله‌ی صحیحی نیست و به دلیلی در لسان، تغییر یافته است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، وی بیان کرده است: «امام گفتند تا هاشمی هست، انقلاب هم هست!»

این نقل روایت آقای موسوی بجنوردی، نقلی ناصحیح و ناراست است که متأسفانه مسبوق به سابقه توسط دیگرانی نیز هست.

جمله دقیق امام درباره آقای هاشمی که پس از ترور ایشان بیان شده این است: «هاشمی زنده است چون نهضت زنده است» (به نقل از صحیفه امام)

همچنین است که درایت آن یار سفر کرده نیز بیش از آن بود که سرنوشت یک انقلاب عظیم و اسلامی را به سرنوشت یک شخص گره بزند و خدای نکرده اینطور بگوید که تا فلانی هست انقلاب هم هست!

در این باره، اشاره به نامه ارسالی فرزندان آقای هاشمی در سال ۹۱ به مجلس شورای اسلامی نیز ضروری است که در آن نامه هم نویسندگان، برای دفاع از آقای هاشمی، نظیر معنایی عبارت آقای بجنوردی را طرح کرده و نوشته بودند: «امام راحل پس از ترور آیت‌الله هاشمی توسط گروه منحرف فرقان در پیامی، زنده بودن نهضت را به زنده بودن ایشان پیوند زدند»!

و این در حالی است که پیام امام معنایی دقیقاً برعکس ادعای آنها دارد و این آقای هاشمی بود که سرنوشتش در پیام امام راحل، به زنده و پویا بودن انقلاب اسلامی گره زده شده بود.

در همان ایام، آقای حمید رسایی، نماینده مردم تهران نسبت به این جعل تاریخی در نامه فرزندان آقای هاشمی واکنش نشان داد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری