کد خبر: 9118

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با بیان اینکه هنوز در همه موضوعات میان دو طرف اختلاف وجود دارد، گفت: اگر طرف مقابل حسن نیت داشته و مقداری هم به ایده ها و گزینه های جمهوری اسلامی ایران توجه بیشتری نشان دهد، می توانیم در موعد مقرر به جمع بندی برسیم.

به گزارش قم خبر , سید عباس عراقچی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به روند مذاکرات هسته ای گفت: اگر طرف مقابل حسن نیت داشته و مقداری هم به ایده ها و گزینه های جمهوری اسلامی ایران توجه بیشتری نشان دهد، می توانیم در موعد مقرر و تا قبل از ۳ آذر به جمع بندی و نتیجه برسیم که البته این کار نیز شدنی است.

وی با اشاره اختلافات موجود میان ایران و ۱+۵ گفت: هنوز در همه موضوعات میان دو طرف اختلاف وجود دارد و تاکنون هیچ توافقی حاصل نشده است.

عراقچی افزود: با این حال در خصوص این اختلافات، ایده های مختلفی مطرح و گزینه های مختلفی بررسی شده که این روند در نشست بعدی هم ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به راهکارهای مطرح شده برای حل پرونده هسته ای مبنی بر خروج اورانیوم غنی سازی شده از ایران توضیح داد: هیچ یک از حدس و گمان هایی که در حال حاضر در رسانه ها مطرح می شود صحت ندارد؛ تاکنون هیچ موردی توافق نشده و مطالب مطرح شده مورد تایید نیست.

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه با اشاره به تولید سانتریفیوژ با دور بالا به عنوان دستاورد جدید هسته ای ایران، با بیان اینکه مسلما تمام دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران پشتوانه محکم تیم ایرانی در مذاکرات بوده و خواهد بود، تصریح کرد: این دستاورد جدید تاثیری مثبت در مذاکرات دارد که تیم ایرانی با اتکا به این دستاوردها مذاکرات را با قوت بیشتری ادامه خواهد داد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری