کد خبر: 9108

دبیر ستاد حقوق بشر قوه‌قضاییه به برخی شبهات موجود در پرونده ریحانه جباری پاسخ داد.

به گزارش قم خبر ، محمدجواد لاریجانی در حاشیه بازدید خود از تسنیم، درخصوص حواشی پیش آمده در پرونده ریحانه جباری و هجمه‌های داخلی و خارجی علیه قوه‌قضاییه در این زمینه اظهار داشت: بنده این پرونده را هزار بار اصطلاحا بالا و پایین کرده‌ام. این بنده خدا (سربندی) را هنگام نماز کشته‌اند و به احتمال فراوان متهم (ریحانه جباری) را کسی همراهی کرده است.

وی همچنین درباره برخی اخبار مبنی بر امنیتی‌بودن شغل مرحوم سربندی گفت: بحث اطلاعاتی بودن این فرد در آن زمان هم اشتباه است زیرا حدود ۱۵ سال بوده که از این مجموعه خارج شده بود.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه‌قضاییه با بیان اینکه سیستم دادرسی در این پرونده را می‌توان مورد بررسی قرار داد خاطرنشان کرد: پروسه رسیدگی به این پرونده را می‌توان مجددا بررسی کرد؛ جلسات محاکمه که با حضور وکلای مدافع بوده است؛ جلسه استیناف، ارسال پرونده به دیوانعالی و حتی وقتی پرونده برای استیذان ارسال شد. همه اینها جای رسیدگی و بازبینی دارد. رئیس قوه قضاییه حتی یک تیم ویژه برای این پرونده تعیین کرد. بعد هم که موضوع عفو و تلاش‌هایی که در این زمینه صورت گرفت مطرح شد.

لاریجانی با بیان اینکه این پروسه، پروسه افتخارآمیزی است، درباره عدم اطلاع‌رسانی مناسب از سوی قوه‌قضاییه در خصوص پرونده‌های مهم گفت: این پرونده برای قوه‌قضاییه موضوع مهمی نبوده است و در خصوص اطلاع‌رسانی هم معمولا قضات علاقه‌ای به این کار ندارند و در بسیاری از کشورها قضات اینگونه هستند. البته شما به قاضی کاری نداشته باشید و باید پروسه را نشان دهید.اگر این پروسه نشان داده شود یا حتی با یکی از ۵ قاضی دیوانعالی که در جریان این پرونده بوده‌ است صحبت کنید مسائل روشن می‌شود. درباره مرحله استیذان و اجرای احکام صحبت کنید تا بگویند چقدر در این پروسه سعی و تلاش صورت گرفته است. همچنین می‌توانید نظر اولیای‌دم را که اتفاقا بچه‌های خوبی هم هستند، جویا شوید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری