کد خبر: 8347

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران انفجار تروریستی اخیر در صنعا که باعث کشته و زخمی شدن ده‌ها انسان بیگناه شد را محکوم و با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد.

به گزارش قم خبر ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکوم کردن انفجار تروریستی اخیر در صنعا که موجب کشته و زخمی شدن ده‌ها انسان بیگناه شد، با خانواده‌های قربانیان این اقدام کور و غیر انسانی ابراز همدردی کرد.

افخم با اشاره به توافق اخیر بین رئیس جمهور یمن و نمایندگان معترضان پایبندی همه طرف‌ها نسبت به توافق به عمل آمده را بسیار مهم خواند.

وی خاطرنشان کرد: هوشمندی مردم یمن و همراهی و همفکری همه طرف‌ها در روند سیاسی، ریشه پدیده شوم تروریسم را در این کشور خواهد خشکاند.

امروز در استان «حضرموت» یمن، عناصر القاعده در «المکلا» و صحرای «العبر» ۲ انفجار تروریستی انجام دادند که طی آن بیش از ۲۰ نظامی ارتش این کشور کشته شدند و ۱۳ تن زخمی شدند.

پیش از آن نیز یک انتحاری القاعده با بستن کمربند امنیتی، خود را در نزدیکی یک ایست بازرسی و محل تجمع انصارالله یمن در «صنعا» پایتخت یمن منفجر کرد که به گزارش وزارت بهداشت یمن، ۴۷ نفر کشته و بیش از ۷۰ تن زخمی شدند.

این انفجار انتحاری در میدان «التحریر» صنعا که مرکز اعتراض‌های مردمی و انقلابیون یمن است، صورت گرفت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری