کد خبر: 8344

در ادامه دعاوی مقامات آمریکایی و بزرگنمایی خطر گروه تروریستی داعش، هیلاری کلینتون خطر داعش را به مراتب جدی‌تر از سلف آن، القاعده خواند.

به گزارش قم خبر، در ادامه بزرگنمایی مقامات آمریکایی از خطر گروه تروریستی داعش و احتمال تهدید امنیت ملی آمریکا «هیلاری کلینتون» وزیر امور خارجه اسبق آمریکا گروه داعش را به مراتب خطرناک‌تر از القاعده خوانده و مدعی شده است که این گروه در صورت عدم توقف پیشروی‌هایش می‌تواند تهدیدی جدی علیه آمریکا و سایر کشورهای غربی تلقی شود.

بنا بر گزارش روزنامه واشنگتن‌پست کلینتون که روز چهارشنبه در جمع اعضاء باشگاه اقتصادی شیکاگو حاضر شده بود گفت: «‌تهدید داعش تهدیدی جدی است، زیرا این گروه بهترین منابع مالی و حرفه‌ای‌ترین و منحصر به فردترین نیروهای نظامی را در مقایسه با سایر گروه‌ها در اختیار دارند.» وی در مقایسه داعش با القاعده گفت: «داعش به شدت از القاعده ثروتندتر و پیشرفته‌تر است.»

کلینتون این بار در سخنان خود به دفاع از اوباما پرداخت و تصمیم رئیس‌جمهور مبنی بر حمله به مواضع داعش در سوریه و عراق را تایید کرد. کلینتون مدعی شد که این گروه تروریستی اگر از توانایی و امکانات لازم برخوردار باشد، آمریکا را نیز هدف قرار خواهد داد.

این مقام اسبق وزارت خارجه آمریکا در سخنان خود پیش‌بینی کرد که کنگره پس از برگزاری مجدد جلسات خود بعد از انتخابات چهارم نوامبر به احتمال زیاد به اقدامات قانون‌گذاری در خصوص مبارزه با داعش خواهد پرداخت.

موضوعات دیگر از جمله مباحث اقتصادی و وضعیت نظام آموزشی نیز از دیگر مواردی بود که کلینتون در این سخنرانی بدان اشاره کرد. هم اکنون کلینتون مطر‌ح‌ترین چهره حزب دموکرات برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ است.

سخنان مقامات آمریکایی در خصوص خطر گروه تروریستی داعش و لزوم مبارزه با آن در حالی صورت می‌گیرد که تروریست‌های داعش تسلیحات ساخت آمریکا را در دست دارند. با آغاز جنگ داخلی در سوریه مقامات غربی و در راس آن مقامات آمریکایی به سودای سقوط دولت بشار اسد به حمایت از شورشیان سوری و تسلیح آنها پرداختند. داعش نیز بخشی از همین نیروهای شورشی را تشکیل می‌داد. از زمان حمله تروریست‌های داعش به موصل تا کنون، هزاران شهروند بی‌گناه عراقی و سوری کشته شده‌اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری