کد خبر: 7826

گلریزانِ حمایت از ایتام شهدای جنگ اخیر غزه، با حضور هنرمندان و فرهیختگان ایرانی روز دوشنبه چهاردهم مهرماه، در مجموعۀ فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار می‌شود.

به‌گزارش قم خبر به نقل از «اتحادیۀ بین‌المللی امت واحده»، این گلریزان به‌منظور کمک به ایتام شهدای غزه که والدین خود را در جنگ ۵۱روزه ازدست داده‌اند، برگزار می‌شود. مبالغ دریافتی این گلریزان به‌همراه کمک‌های مردمی که در طول جنگ ازطریق درگاه اینترنتی امت واحده جمع‌آوری شده است، به‌صورت مرحله‌ای (ماهانه) به غزه انتقال می‌یابد.

سی کودک زیر ده سال که حداقل یکی از والدین خود را در جنگ اخیر غزه ازدست داده‌اند، نخستین بخش از کمک‌های مردمی ایران را در هفتۀ جاری و در قالب همایشی در نوار غزه تحویل می‌گیرند. ارسال بسته‌های حمایتی از این کودکان و خانواده‌هایشان، با مشارکت مؤسسات خیریۀ داخل نوار غزه، به‌صورت ماهانه ادامه خواهد یافت.

در همین زمینه «ابراهیم حاتمی‌کیا»، «بهروز افخمی»، «نادر طالب‌زاده»، «ابوالقاسم طالبی»، «هادی مقدم‌دوست» و «احمد نجفی»، از اهالی سینمای ایران، از این پویش حمایت کرده‌اند. همچنین نویسندگان و شاعرانی مانند «حبیب احمدزاده»، «محمدحسین جعفریان»، «ناصر فیض»، «علیرضا قزوه» و «محسن مؤمنی‌شریف» و ورزشکارانی از جمله «هادی ساعی»، «محمدرضا طالقانی» و «آرش میراسماعیلی» به این پویش پیوسته‌اند.

گلریزان حمایت از ایتام غزه نیز با حضور هنرمندان، فرهنگیان، دانشگاهیان، ورزشکاران و اصحاب رسانه در همان تاریخ (دوشنبه چهاردهم مهر) در مجموعۀ فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار می‌شود. این گلریزان به‌منظور کمک به ایتام شهدای غزه که والدین خود را در جنگ ۵۱روزه ازدست داده‌اند، برگزار می‌شود.

درگاه پرداخت اینترنتی اتحادیۀ امت واحده به نشانی اینترنتی «http://unified-ummah.org/payment-qods.php» همچنان تا روز همایش به جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای توزیع میان ایتام شهدای فلسطینی فعال خواهد بود. شماره حساب قرض‌الحسنۀ ۲۰۲۶۵۵۲۷۰ بانک تجارت شعبۀ شریعتی‌ـ‌بهارشیراز، به نام «مجمع جوانان امت واحده» قابل پرداخت در تمامی شعب بانک تجارت در سراسر کشور و شماره شبای این حساب (IR۴۵۰۱۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۲۰۲۶۵۵۲۷۰) برای واریز کمک‌های مردمی به‌منظور سرپرستی ایتام شهدای غزه اعلام شده است.

فهرست سی‌نفرۀ ایتام شهدای غزه به شرح زیر است:

۱. كنان مهدي محمد حمد، شش‌ساله، تاریخ شهادت پدر: ۸/۷/۲۰۱۴
۲. أدم حافظ محمد حمد چهارساله، تاریخ شهادت پدر: ۸/۷/۲۰۱۴
۳. أحمد ابراهيم محمد حمد، هفت‌ساله، تاریخ شهادت پدر: ۸/۷/۲۰۱۴
۴. زينة محمود محمد الشندي، هشت‌ساله، تاریخ شهادت پدر: ۱۷/۶/۲۰۰۸
۵. حمزة عودة عيد الشندي شش‌ساله، تاریخ شهادت پدر: ۱۲/۱/۲۰۰۹

۶. نور ماجد حسن اسليم، هشت‌ساله، تاریخ شهادت پدر: ۱۱/۱۲/۲۰۰۶
۷. عبد العزيز رأفت شامية، ۱۰ساله، تاریخ شهادت پدر: ۲۰/۱۰/۲۰۱۱
۸. خميس محمد الغرة، ۹ساله، تاریخ شهادت پدر: ۳/۱۲/۲۰۰۶
۹. محمد رعد حرز، سه‌ساله، تاریخ شهادت پدر: ۱۳/۶/۲۰۱۳
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری