رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: در یک سال فعالیت شورای شهر قم، ۱۱۰۰ مصوبه برای عمران و آبادی قم تصویب شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم  ،ولی الله بیاتی پیش از ظهر امروز در نخستین نشست خبری خود پس از به عهده گرفتن ریاست شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدای تشکیل شورای شهر از 21 نفر عضو شورا 19 نفر از آن‌ها از ائتلاف بزرگ اصولگرایان به شورا راه یافتند که در ابتدای تشکیل لیست این ائتلاف به تخصص‌های مورد نیاز در استان پرداخته شده بود.

1100 مصوبه برای عمران و آبادی شهر قم

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه شورا در سال گذشته تمام وظایف قانونی خودش را عملی کرده است گفت: در سال گذشته 88 جلسه رسمی و 1100 مصوبه در شورا داشتیم که در مجموع 270 ساعت جلسه تشکیل شده است.

وی افزود: در دوره چهارم تعداد کمیسیون‌های شورا از 4 به 5 کمسیون و تعداد اعضای آنها به 9 نفر عضو افزایش یافته است که با تشکیل 221 جلسه و 2181 درخواست مردمی به امور شهری رسیدگی کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر تخصصی بودن کمیسیون های شورا عنوان کرد: 99 درصد از مصوبات کمیسیون ها در فرمانداری به تأیید و تصویب رسیده است.

حضور نمایندگان شورای شهر در همه مناطق شهرداری قم

بیاتی با اشاره به نقش نظارتی شورا بر سازمان‌های فعال در استان افزود: نمایندگان ناظری از شورا به شهرداری فرستادیم که ملاقات های مردمی و برنامه سالانه مناطق را رصد می‌کنند.

وی با تاکید بر نظارت شورای اسلامی شهر بر پروژه‌های عمرانی استان به پروژه مترو و مونوریل اشاره کرد و گفت: عملیات عمرانی مربوط به مترو و مونوریل را پیگیری می‌کنیم و از توقف این پروژه‌ها جلوگیری کرده‌ایم.

رئیس شورای شهر قم به برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورا اشاره کرد و افزود: در این انتخابات که 12 شهریور ماه برگزار شد، تغییرات هیئت رئیسه در فضای بسیار آرام و صمیمی برگزار شد و همچنین نماینده‌های ناظر بر سازمان‌ها انتخاب و به شهرداری معرفی شدند.

بیاتی با تاکید بر وظیفه شورای شهر در حمایت از شهرداری تصریح کرد: شورا در انتخاب شهردار مصمم بود و شهردار رأی بالایی از شورا گرفت و رویه شورا نیز در ادامه حمایت از شهردار است.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی و رکود ناشی از این وضعیت گفت: پروژه‌های عمرانی در شهر با پویایی به کار خود ادامه می‌دهند و شورای شهر با کمک به شهرداری برای دستیابی به اهداف فرهنگی، عمرانی، و خدماتی شهرداری تلاش می‌کند.

قم نیازمند جذب سرمایه‌گذاران جدید است

رئیس شورای شهر قم عنوان کرد: اولویت اول شورا و شهرداری در استان جذب حداکثری سرمایه گذاران است که در این راستا کمیته‌های مشترکی با شهرداری تشکیل شده است که با تسهیل فرایند منتهی به جذب سرمایه گذاران در این مسیر به پیشرفت‌های چشمگیر دست یابیم.

بیاتی با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی به مردم پیرامون خدمات ارائه شده تصریح کرد: مردم باید بدانند در مقابل این خدمات چه وظایف قانونی را بر عهده دارند و در پرداخت عوارض نوسازی، خودرو و سایر خدمات شهری به شهرداری بر اساس قانون عمل کنند.

وی افزود: اعضا شورا نمایندگان انتخاب شده توسط مردم استان هستند و مدیران و مسئولان باید بدانند به شئونات نمایندگان مردم احترام بگذراند تا توانمندی این 21 نفر به طور کامل مشخص شود.

کاهش بافت فرسوده و گسترش فضای سبز، اولویت اصلی شورای شهر قم

رئیس شورای شهر قم به ضرورت گسترش فضای سبز و کاهش بافت‌های فرسوده استان اشاره کرد و گفت: با کمک مردم و جذب سرمایه گذار در استان در این مسیر حرکت می‌کنیم.

ولی الله بیاتی به روابط و تعاملات مناسب شورا با استانداری اشاره کرد و افزود: استاندار قم فردی دلسوز، پرکار و ولایت مداراست که تعامل خوبی با شورای شهر داشته و در تصمیمات خود در استانداری به نظر شورا اهمیت می‌دهد که امیدواریم با ادامه این روند بتوانیم خدمت رسانی بیشتری به مردم شهر داشته باشیم. 

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی به شرکت وی در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: همه تلاش شورا بر این است که با دوری از هر گونه حاشیه ای به خدمت رسانی به مردم بپردازد و هیچ قصدی برای شرکت در هیچ انتخاباتی ندارم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری