کد خبر: 7697

نخست‌وزیر کانادا اعلام کرد که تکفیری‌های «داعش» تهدید مستقیمی برای کانادا و جهان به حساب می‌آید و بنابراین «اتاوا» در صدد پیوستن به ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا برای مقابله با «داعش» است.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع» خبر داد، «استفان هارپر» نخست‌وزیر کانادا اعلام کرد که تکفیری‌های «داعش» تهدید مستقیمی برای کانادا و جهان به حساب می‌آیند و بنابراین کانادا در ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا علیه «داعش» شرکت می‌کند.

وی ادامه داد که مبارزه علیه داعش، یک چالش پیچیده است زیرا این گروه تروریستی نواحی وسیعی را تحت کنترل خود گرفته است و صدها هزار نفر را قتل‌عام کرده است.

نخست‌وزیر کانادا تأکید کرد که دولت کانادا برای مقابله با تهدیدات امنیتی کانادا و منافع این کشور تردیدی ندارد.

طبق این گزارش، در هفته جاری دولت کانادا در صدد است در خصوص گام‌های بیشتر علیه داعش بحث‌هایی را صورت دهد و این علاوه بر ۶۹ مشاور نظامی است که «اتاوا» از پیش تصمیم داشته برای کمک به ارتش عراق و پیشمرگه‌های کردستان برای مقابله با داعش اعزام کند.

در سال ۲۰۱۱، کانادا در کمپین نظامی که به سرنگونی «معمر قذافی» رئیس سابق لیبی منجر شد، شرکت داشت اما احزاب مخالف کانادا به شدت با حضور نظامی کانادا در عراق و سوریه مخالف است.

«جان برد» وزیر خارجه کانادا اخیراً از تصمیم کانادا برای اقدام علیه داعش خبر داده بود و در مقاله‌ای که در روزنامه «گلوب اند میل» به چاپ رسیده بود، گفت، داعش تهدیدی نه تنها برای عراق و سوریه و منطقه است بلکه تهدیدی برای امنیت جهانی است و منفعت جهان آزاد بر نابودی این گروه است.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا نیز روز یکشنبه اعلام کرد که مقامات اطلاعاتی دستاوردهای افراط‌گرایان دولت اسلامی در سوریه را ظرف چند سال گذشته در جنگ داخلی سوریه نادیده گرفتند و آن را درک نکردند.

وی تصریح کرد: من فکر می‌کنم آنها آنچه را که در سوریه رخ داد نادیده گرفتند. در چند سال گذشته، در حین هرج‌ومرج جنگ داخلی سوریه، داعش توانست خود را بازسازی کند و از هرج و مرج‌ها بهره جوید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری