کد خبر: 7553

مربی بین‌المللی و داور ایرانی فدراسیون جهانی IFBB با واکاوی پشت پرده سالن‌های زیبایی، نسبت به تشویق خانم‌های ایرانی به مصرف شیشه برای کاهش وزن هشدار داد.

به گزارش قم خبر ؛ اکبر خزایی مربی بین المللی و پژوهشگر علوم ورزشی در خصوص سوءاستفاده افراد سودجو در برخی از سالن‌های زیبایی بانوان و تجویز شیشه برای کاهش وزن و تناسب اندام خانم‌ها به تسنیم اظهار‌ داشت: متاسفانه گاهی شنیده می‌شود در برخی از این سالن‌ها افراد سودجو برای سوء استفاده‌های مالی از خانم‌ها جهت کاهش وزن؛ آنها را به مصرف شیشه تشویق می‌کنند.

مربی بین‌المللی و داور ایرانی فدراسیون جهانی IFBB افزود: شیشه از خطرناک ترین مواد مخدر به شمار می‌آید که به شدت به تمام سلول‌های بدن حمله ور می‌شود و آنها را اکسید می‌کند، حتی سلول‌های مغزی اعصاب؛ زیرا مشاهده می‌شود مصرف کنندگان در توهمات عجیب به سر می‌برند که گاهی همسر و فرزند خود را به قتل می‌رسانند.

خزایی نویسنده مطالب علمی ورزشی بیان داشت: به تمام افرادیکه دچار افزایش وزن هستند، به صراحت اعلام می‌کنیم که تنها راه علمی و منطقی کاهش وزن اصلاح تغذیه و انجام تمرینات ورزشی است، این افراد باید دریافت کالری روزانه خود را کاهش دهند و این کاهش کالری باید بیشتر متوجه چربی‌ها، قند، شکر و فرآورده‌های آن باشد و مصرف انواع میوه و سبزیجات، انواع گوشت سفید و غیر سرخ شده نیز جایگزین آن شود و طی روز آب فراوان نوشیده شود و طی هفته حداقل چهار جلسه ۴۰ دقیقه ای نیز ورزش الزامی است.

این مربی بین‌المللی و داور ایرانی فدراسیون جهانی IFBB خاطرنشان کرد: ذخیره چربی‌ها یک ماهه صورت نگرفته است که برخی یک ماهه می‌خواهند آن را از بین ببرند بلکه تدریجی بوده و سوزاندن آن هم صبر، پشتکار و زمان نیاز دارد، براین اساس کاهش وزن چربی در ماه حدود ۳ کیلو گرم منطقی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری