روز گذشته، ماجرای رسیدگی به کارت‌های پایان خدمت جعلی فوتبالیست‌های ایرانی‌ با بازداشت چند تن از این بازیکنان که برخی از آن‌ها هم ملی‌پوش بوده‌اند، وارد فاز تازه‌تری شده و گویا قرار نیست روی این مسئله به لطایف‌الحیلی سرپوش گذاشته شود.

به گزارش قمخبر به نقل از ایسنا، در حالی که روز گذشته شایعاتی مبنی بر حضور برخی بازیکنان نامدار تیم فولاد خوزستان در تیم‌های نظامی نظیر ملوان و تراکتورسازی به میان آمده بود، ‌مسئولان سازمان لیگ با قاطعیت از ممنوع بودن این نقل و انتقالات خبر دادند و اعلام کردند، در خصوص برخورد با این بازیکنان متخلف، هیچ دستورالعمل جدیدی دریافت نکرده‌اند.

مصطفی شهبازی، رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در مورد این شایعات می‌گوید: «اصلا چنین خبری درست نیست. ما هیچ دستور‌العملی در این زمینه دریافت نکرده‌ایم و در این زمینه پیرو دستورهای ‌فدراسیون فوتبال هستیم و در حال حاضر نیز دستورالعمل جدیدی نگرفته‌ایم‌».

او به سرنوشت ۲۵ بازیکنی که کارت معافیتشان باطل شده، اشاره‌ دارد: «این ۲۵ بازیکن باید به خدمت سربازی بروند. من هم هیچ خبری از این شنیده‌ها و مسائلی که برخی رسانه‌ها عنوان می‌کنند، ندارم‌».

گویا با توجه به حساسیت این موضوع و جدیتی که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در این باره و برخورد با متخلفان دارد، بازیکنانی که کارت آن‌ها باطل شده باشد، چاره‌ای جز حضور در پادگان‌های نظامی نخواهند داشت. به نظر می‌رسد، این تنبیه برای کسانی که تخلف کردند، مناسب باشد، زیرا حضور دوباره آن‌ها در تیم‌های نظامی برای جعل کارت پایان خدمت، به نوعی مشوق تکرار این وضعیت خواهد بود؛ اما در صورت حضور این بازیکنان در پادگان‌های نظامی، قطعا بازدارندگی بسیار خوبی خواهد داشت.

در همین راستا، روز گذشته، شش تن از بازیکنان فوتبال لیگ برتری توسط شعبه شماره ۲ دادگاه اهواز بازداشت شدند.

روز گذشته و در جریان بررسی کارت‌های پایان خدمت سربازی و تصمیم‌هایی که در این زمینه گرفته شد، برخی از بازیکنان برای ‌دادن توضیحات فراخوانده شدند. بر همین اساس، «آ. ا، م. ک، ا. ع» و‌ «م و»، دو بازیکن از تیم فوتبال فولاد نوین اهواز بازیکنانی هستند که دیروز توسط دادگاه شعبه ۲ اهواز بازداشت شدند.

شنیده‌ها همچنین حاکی از آن است که کاپیتان مصدوم یک تیم لیگ برتری نیز ‌برای پاره‌ای از توضیحات به این شعبه فراخوانده شده است. نکته جالب اینجاست که وی ابتدای فصل امسال را به دلیل مصدومیت و جراحی از دست داده، ولی در حالی که هم مصدوم است و هم ماجرای کارت پایان خدمتش در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، ‌هفته گذشته از سوی فدراسیون برای تحویل گذرنامه برای انجام مقدمات حضور در اردو‌ پرتغال تیم ملی فراخوانده شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری