معاون اول قوه‌قضاییه در نامه به وزیر ارتباطات آورده‌است: ظرف حداکثر یک ماه نسبت به فرآهم‌آوری زمینه فنی برای مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه‌های اجتماعی دارای محتوای مجرمانه اقدام عاجل صورت پذیرد، در غیر این صورت قوه‌قضائیه نسبت به مسدودسازی این شبکه‌ها اقدام مقتضی به عمل آورد.

به گزارش قم خبر ، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول جدید قوه قضائیه در نامه‌ای خطاب به وزیر ارتباطات خواستار برخورد سریع با شبکه‌های اجتماعی دارای محتوای مجرمانه شد.

این نامه انگشت اشاره تحلیلگران را به سوی فناوری‌های جدیدی همچون "وایبر"، "واتس‌آپ"، "لاین"، "تانگو" و ... دراز کرد.

این در حالی است که یکی از بحث های مطرح شده در ابتدای دلت یازدهم که از سوی برخی افراد وابسته به دولت مطرح می شد، رفع فیلتر برخی از شبکه های اجتماعی اینترنتی از جمه "فیسبوک" بود.

این در حالی است که در یک سال گذشته، هیچ اقدام عملی در این زمینه نجام نگرفت و برخلاف آن، شبکهاجتماعی موبایلی "وی‌چت" نیز فیلتر شد و شایعاتی درباره "وایبر" نیز به گوش رسید.


به گزارش جهان؛ متن کامل نامه حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بدین شرح است:

جناب آقای دکتر واعظی
وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات
سلام علیکم

نظر به انتشار گسترده محتوای مجرمانه و ارتکاب انواع جرائم علیه عفت و اخلاق اسلامی و امنیت عمومی و ... بالاخص انتشار وسیع مطالب موهن علیه بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در هفته های اخیر از طریق برخی شبکه‌های اجتماعی نظیر واتس آپ، وایبر و تانگو که بعضا توسط دولت های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مدیریت فنی و محتوایی می شود و با عنایت به این که علی‌رغم استمهال سه ماهه جنابعالی و همکاران محترم مبنی بر اعلام آمادگی در خصوص فرآهم آوری امکان مسدود سازی و پالایش هوشمند محتوای مجرمانه در شبکه های موصوف و ارائه شبکه های اجتماعی داخلی هم سطح با شبکه های مذکور، مع الاسف تا کنون اقدام موثری به عمل نیامده است.

لذا در اجرای دستور ریاست محترم قوه قضائیه حضرت آیت‌الله آملی ظرف مدت حداکثر یک ماه نسبت به فراهم آوری زمینه و بستر فنی مورد نیاز مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه های یاد شده اقدام عاجل صورت پذیرد.

در غیر این صورت قوه قضائیه در راستای وظایف ذاتی خود نسبت به مسدودسازی شبکه های اجتماعی دارای محتوای مجرمانه اقدام مقتضی به عمل آورده و با متخلفین از دستورات قضایی، در هر رده ای طبق قانون برخورد خواهد نمود.

غلامحسین محسنی اژه‌ای
معاون اول قوه قضائیه

منبع: میزان

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری