سه نفر از اعضای تیم ملی جودو امارات از دهکده بازی‌های آسیایی اخراج شدند.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، با شروع برگزاری رقابت‌های جودوی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ سه جودوکار کشور امارات که مولداوی الاصل بوده و به تابعیت امارات در آمده‌اند، از سوی مسئولان برگزاری بازی‌ها از دهکده اخراج شدند.

طبق قوانین بازی‌های آسیایی ورزشکارانی که به تابعیت کشوری درمی آیند حداقل باید سه سال از تابعیت آنها گذشته باشد، اما تابعیت جودوکاران اماراتی کمتر از این مدت بوده است.

ویکتور اسکورتو در وزن ۷۳ کیلوگرم، میهائیل ماچیتیان در وزن ۸۱ کیلوگرم و ایوان رمارنکو در وزن ۱۰۰ کیلوگرم جودوکاران اماراتی بودند که حتی دیشب به آنها اجازه وزن کشی داده نشد.

نمایندگان ایران در اوزان ۷۳، ۸۱ و ۱۰۰ سعید مولایی، امیر قاسمی نژاد و جواد محجوب بودند.

آرش میراسماعیلی، سرپرست تیم ملی جودو در این رابطه به خبرنگار اعزامی ایسنا، گفت: امارات از دو سه سال پیش با به تابعیت در آوردن جودوکاران مولداوی در مسابقات شرکت می‌کند که بر طبق بازی‌های آسیایی از حضور آنها در این بازی‌ها جلوگیری به عمل آمد. این سه جودو کار در رقابت‌های روسیه که چندی پیش برگزار شد شرکت کردند و در اوزان ۷۳ و ۱۰۰ دو مدال برنز به دست آوردند.

میراسماعیلی در پاسخ به این سوال که چرا آنها در رقابتهای جهانی شرکت کردند اما از حضورشان در بازیهای آسیایی جلوگیری شد، گفت: طبق قوانین جهانی از تابعیت ورزشکاری باید دو سال بگذرد اما این زمان در بازیهای آسیایی سه سال است.

وی ادامه داد: البته جودوکاران ما مشکل خاصی برای رویارویی با این حریفان نداشتند. به عنوان مثال ایوان رمارنکو که سال گذشته در وزن ۹۰ کیلوگرم مسابقه می‌داد دو بار به محمد جمالی باخته بود.

میراسماعیلی همچنین گفت: شنیده‌ایم که جودوکار لبنان که برزیلی الاصل است، همین مشکل برایش به وجود آمده و احتمال اخراج او نیز وجود دارد. البته هنوز چیزی به صورت رسمی از سوی مسئولان برگزاری بازی‌ها اعلام نشده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری