برپایی نمایشگاه یاد یاران، اجرای رژه نیروهای مسلح، برگزاری همایش پیاده‌روی مردم و نیروهای مسلح و همایش نقش زنان در جامعه اسلامی بخشی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس بود که فرمانده سپاه استان قم به تشریح آن‌ها پرداخت.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ؛ سردار مهدی مهدوی‌نژاد ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه نخستین روز هفته دفاع مقدس با شعار ایستادگی دیروز، عزت امروز و تعالی فردا آغاز خواهد شد، بیان کرد: رژه نیروهای مسلح استان قم 31 شهریور ماه ساعت 9 صبح در بلوار پیامبر اعظم برگزار خواهد شد.

وی از 31 شهریور به عنوان روز به نمایش گذاشتن اقتدار و شکوه نیروهای مسلح یاد کرد و افزود: در رژه نیروهای مسلح آیت‌الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا به ایراد سخن خواهند پرداخت و تردد خودروهای سبک و سنگین و همچنین نمایش ادوات نظامی نیز از بخش‌های دیگر این رژه خواهد بود.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) ادامه داد: نمایشگاه یاد یاران در نخستین روز هفته دفاع مقدس با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا به امامت آیت‌الله نوری‌همدانی افتتاح خواهد شد و در طول این هفته در ساعت‌های 9 الی 12 و 17 الی 23 پذیرای بازدیدکنندگان است.

وی اجرای نمادین عملیات عاشورای 2 را بخشی از نمایشگاه یاد یاران دانست و گفت: هر شب یکی از شخصیت‌های برجسته کشوری در این نمایشگاه به ایراد سخن خواهد پرداخت.

مهدوی‌نژاد با اشاره به اینکه امسال حضور 150 هزار نفر در نمایشگاه مذکور پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: نمایشگاه یاد یاران در حدفاصل جمکران و شهرک قدس پشت کوه خضر نبی برپا خواهد شد و ترویج فرهنگ دفاع مقدس و آشنایی مردم با رخدادهای هشت سال دفاع مقدس از اهداف این نمایشگاه است.

وی با تاکید بر پاسداشت جوانان از دستاوردهای علم و فناوری ایران اسلامی ابراز کرد: هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی همراه خواهد بود به همین علت فرماندهان و مسئولان رده‌های مختلف سپاه و بسیج در استان قم در مدارس استان حضور پیدا خواهند کرد و ضمن عرض تبریک آغاز سال تحصیلی به بازگو کردن خاطرات هشت سال دفاع مقدس خواهند پرداخت.

فرمانده سپاه استان قم شهیدان، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را الگوهای جامعه اسلامی برشمرد و تصریح کرد: در این هفته از خانواده‌ شهدا تقدیر به عمل خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه پیاده‌روی نیروهای مسلح نیز روز جمعه با حضور آحاد مردم شهیدپرور استان قم از گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) به سمت میدان امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

مهدوی‌نژاد از برگزاری مراسم بزرگداشت نقش زنان در جامعه اسلامی خبر داد و اضافه کرد: در روز دوشنبه هفته آینده که سالروز شکست حصر آبادان است، فجر آفرینان عملیات ثامن الائمه در این روز تجلیل می‌شوند.

وی با اشاره به برگزاری شب شعر و نمایشگاه‌های خیابانی یادآور شد: حجت‌الاسلام محمدصادق صالحی‌منش استاندار قم ریاست ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان را برعهده دارد و در این ستاد تمام دستگاه‌ها و نهادها مشارکت دارند که در میان این دستگاه‌ها نیروی انتظامی و ارتش حضور پررنگی دارند.

مهدوی‌نژاد ادامه داد: پاسداران و بسیجیان در عرصه جنگ نرم حضور موثری دارند و در هفته دفاع مقدس نیز فعالیت خود در این عرصه را استمرار خواهند بخشید و از نمایشگاه یاد یاران در این راستا استفاده می‌کنند.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با اشاره به نقش روحانیت در انقلاب اسلامی متذکر شد: روحانیون در هشت سال دفاع مقدس مردم را به دفاع از کشور دعوت کردند و در برابر دشمن ایستادند و امروزه نیز همانند گذشته مردم را به سمت معارف اسلامی هدایت می‌کنند.

وی بر پوشش خبری برنامه‌های هفته دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: اصحاب رسانه باید همانند همیشه از روحیه بسیجی خود در هفته دفاع مقدس استفاده کنند.

مهدوی‌نژاد با اشاره به اینکه امروزه دشمن در عرصه‌های مختلف به مقابله با نظام اسلامی پرداخته است، عنوان کرد: فعالیت افراد در بسیج دانشجویی سبب گسترش فرهنگ دفاع مقدس در دانشگاه‌ها شده است که این امر قابل تقدیر است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری