کد خبر: 7022

دولت سیرالئون برای جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری کشنده ابولا از امروز (جمعه) سه روز تعطیل عمومی اعلام کرد.

به نوشته قم خبر به نقل از ایرنا، دولت سیرالئون اعلام کرده است شش میلیون نفر جمعیت این کشور باید طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه (هفته جاری) داخل خانه بمانند. در حالیکه داوطلبان می توانند مقابل خانه های مردم بروند و در مورد راه های جلوگیری از ابتلا به این بیماری به آنها اطلاع رسانی کنند.

کارشناسان حوزه بهداشت و درمان و پزشکان از این اقدام دولت سیرالئون به شدت انتقاد کرده و گفته اند این امر باعث می شود مبتلایان مخفی شوند، همچنین اجرای این تدابیر به وضعیت دشوار کشور می افزاید.

در همین حال یک پرستار داوطلب فرانسوی که برای سازمان 'دکترهای بدون مرز' کار می کرده است و به ابولا در لیبریا مبتلا شده بود به فرانسه بازگردانده شده است و با داروهای آزمایشی تحت درمان است. شورای امنیت سازمان ملل متحد روز گذشته (پنج شنبه/۲۷ شهریور) ویروس ابولا را تهدیدی برای امنیت و صلح بین المللی دانست.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است پنج هزار و ۳۰۰ نفر به ابولا مبتلا شده اند که بیش از دو هزار و ۶۰۰ نفر از آنان در کشورهای گینه، لیبریا و سیرالئون بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند. نیجریه نیز تاکنون ۲۱ مورد ابتلا به ابولا را گزارش داده است که از این تعداد هشت نفر درگذشته اند.

'بان کی مون' دبیر کل سازمان ملل متحد گفته است گروه پاسخ فوری به بحران ابولا' این سازمان بر اساس مناطق درگیر این بیماری تشکیل می شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری