آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به تشکیل ائتلاف علیه داعش گفت: جالب است جای مجرم با قاضی عوض شده، مجرمان دیروز قاضیان امروز شده و بر مسند قضاوت نشسته‌اند؛ این‌ها تنها منافع خود را در نظر دارند و بقیه قربانی منافع آن‌ها هستند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در درس خارج فقه خود ‌در شبستان مسجد اعظم قم، با انتقاد از رسانه‌هایی که در اخبار خود از جریان جنایتکار داعش به‌عنوان "دولت اسلامی" یاد می‌کنند، اظهار کرد: برای چه می‌نویسید، بنویسید جمعیت تروریستی داعش، واقعاً این‌ها دولت دارند؛ ریختن خون بی‌گناهان، تجاوز به نوامیس، تخریب‌کردن و ایجاد ناامنی کار آن‌ها است، این آیا دولت است؟

مرجع تقلید شیعیان با ایراد این سؤال "کجای اسلام بر ریختن خون افراد بی‌گناه حکم و بدترین نوع فحشا را ترویج می‌کند؟" افزود: این اقدامات و جنایات به‌حدی است که حتی مفتی عربستان هم آن‌ها را غیرمسلمان دانست.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه جریان جنایتکار داعش آن‌قدر رسوایی به بار آورده که حتی مفتی‌ها این‌گونه درباره آن‌ها حکم می‌کنند، تصریح کرد: با وجود این شواهد و اخبار باز هم در مطبوعات شاهدیم که از آن‌ها به‌عنوان دولت اسلامی یاد می‌کنند، این‌ها ضرر دارد و آن‌ها که این حرف را می‌گویند، مغرض هستند.

وی با اشاره به اینکه اخیراً جمعیتی از سوی آمریکا برای مبارزه با داعش در حال تشکیل است، عنوان کرد: جالب است جای مجرم با قاضی عوض شده، مجرمان دیروز قاضیان امروز شده و بر مسند قضاوت نشسته‌اند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به موضع‌گیری دولت‌مردان ترکیه در دفاع از داعش خاطرنشان کرد: باز هم به انصاف دولت‌مردان ترکیه  که به‌وضوح گفتند: ما به داعش برای نابود‌کردن رئیس جمهور سوریه نیاز داریم.

مرجع تقلید شیعیان خطاب به آمریکایی‌ها گفت: فرض بر اینکه می‌خواهید حمله کنید، کدام نهاد بین‌المللی شما را تأیید کرده است، مگر نمی‌گویید دنیا قانون دارد؟ شما با مجوز چه‌کسی وارد جنگ می‌شوید؟

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بیان کرد: این اقدام آمریکا بدان معنی است که آن‌ها هیچ قانونی را به رسمیت نمی‌شناسند و این گروه‌ها را جمع کردند و گروه تشکیل دادند اما این گروه از کجا مجوز گرفته‌، این‌ها تنها منافع خود را در نظر دارند و بقیه قربانی منافع آن‌ها هستند.

وی خاطرنشان کرد: در دنیایی زندگی می‌کنیم که وضع بدین منوال می‌گذرد، از همین رو در این دنیا باید حواسمان جمع باشد و فریب آن‌ها را نخوریم و امیدواریم خدا دنیا را از شر آن‌ها رهایی ببخشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری