کد خبر: 68

حجت‌الاسلام اژه‌ای در صبحانه کاری اتاق بازرگانی

دادستان کل کشور با اشاره به معوقات بانکی گفت: در خصوص معوقات بانکی هم مشتریان و هم بانک‌ها مقصرند اما من اعتقاد دارم در برخی موارد بانک‌ها مقصرترند.

به گزارش قم خبر، ‌حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور صبح امروز یکشنبه (۴خردادماه) برای صبحانه کاری به اتاق بازرگانی رفت.

وی در این نشست با اشاره به معوقات بانکی افزود: ‌ برخورد با مشتری و بانک باید برخوردی باشد تا این مشکلات ادامه پیدا نکند، فردی که طبق مقررات وام گرفته و آن را در جای خودش صرف کرده اما با مشکلاتی روبرو شده باید به وی کمک کرد اما برخی مشتریان وام را از طریق قانونی گرفته اما در مسیر خود خرج نمی‌کنند.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: باید این مسایل آسیب‌شناسی شود، البته مسئولیت اصلی این قضیه با ما نیست؛ من در دوره رئیس قبلی و فعلی بانک مرکزی اعلام کردم آمادگی داریم به آن‌ها کمک کنیم. بانک مرکزی و بانک‌ها نیز اگر جایی ما در مصادیق درست عمل نکردیم به ما کمک کنند.

دادستان کل کشور به موضوع تعدد شعب بانک‌ها اشاره کرد و گفت: ما چه تعداد بانک در کشور نیاز داریم؟ در برخی خیابان‌های تهران بیش از ۱۰ شعبه بانک وجود دارد، آیا این موضوع لازم است؟ نه، این تعداد شعبه بانک لازم نیست، چون شرکت تعاونی اعتبار در کشور داریم که بر خلاف اساسنامه خود فعالیت می‌کند.

سخنگوی دستگاه قضا خاطرنشان کرد: این‌ها مسایلی است که برای حل آن باید دست به دست هم بدهیم و کار‌ها را به صورت تخصصی و با داوری پیش ببریم، افرادی که فعالیت اقتصادی سالم دارند را باید از افرادی که فعالیت اقتصادی ناسالم دارند جدا کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری