کد خبر: 6621

بر اساس گزارش رسانه برون مرزی آلمان، دویچه وله، سایت مکان‌یاب "گوگل‌مپ" (GoogleMaps)، وابسته به شرکت گوگل، اخیرا خیابانی در شهر ورامین را به نام "ندا آقاسلطان" ثبت کرده است.

به گزارش قم خبر به نقل از جام نیوز، سایت مکان‌یاب "گوگل‌مپ" (GoogleMaps)، وابسته به شرکت گوگل، اخیرا خیابانی در شهر ورامین را به نام "ندا آقاسلطان" ثبت کرده است.

بر اساس گزارش رسانه برون مرزی آلمان "دویچه وله" (DW)، چگونگی راه یافتن این نام به گوگل‌ روشن نیست، اما این اقدام شرکت گوگل، واکنش تند یک خبرگزاری محافظه‌کار و امام‌جمعه ورامین را برانگیخته است.

بر پایه این گزارش، نام‌گذاری خیابانی به نام "شهید ندا آقاسلطان" در شهر ورامین در سایت مکان‌یاب گوگل (گوگل‌مپ) را خبرگزاری اصول‌گرای مهر گزارش کرده است. این خیابان در منطقه شمال ورامین واقع شده و اکثر خیابان‌های این محدوده نام "شهید" دارند.

وب سایت دویچه وله افزود: «خبرگزاری مهر روز شنبه (۲۲ شهریور) نوشت: طی روزهای گذشته سایت گوگل در اقدامی عجیب و تأمل‌برانگیز یکی از خیابان‌های ورامین که به نام شهدای انقلاب اسلامی نامگذاری شده را تغییر داده و به نام ندا آقاسلطان نامگذاری کرده که این موضوع موجب نارضایتی و ناراحتی مردم دیار ۱۵ خرداد شده است.»

رسانه برون مرزی آلمان نوشت: «حجت‌الاسلام محمودی امام‌جمعه ورامین گفته است: تحریف ناشیانه نقشه ورامین توسط گوگل نشان داد که فتنه‌گران و حامیان آن هنوز از مردم ورامین عصبانی هستند و تلاش دارند تا حماسه مردم این دیار در سال ۸۸ را کمرنگ کنند.»

بر همین اساس، امام‌جمعه ورامین اقدام گوگل را "بر خلاف مصالح ملی کشور" دانسته که به گفته او "باید توسط نهادهای مسئول امنیتی و اجرایی پیگیری شود و هر چه سریعتر نقشه ورامین اصلاح و مدیران گوگل از مردم ورامین به علت این توهین عذرخواهی کنند".

شایان ذکر است که قتل ندا آقا سلطان در جریان فتنه ۸۸ که بر اساس شواهد و مستندات کافی، توسط عوامل داخلی سرویس‌های جاسوسی دشمن -با هدف تخریب وجهه نظام و تحریک معترضان انتخابات ۸۸- انجام شد، با بازتاب گسترده‌ رسانه‌ای، مورد سوءاستفاده جریان ضد انقلاب قرار گرفت. اکنون باید دید که شرکت صهیونیستی گوگل پس از گذشت ۵ سال از فتنه ۸۸ و مرگ ندا آقاسلطان، یا این اقدام خود چه هدفی را دنبال می کند!؟

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری