کد خبر: 5235

پزشکان در یک عمل جراحی نادر بقایای اسکلت یک نوزاد نارس را پس از ۳۶ سال از بدن یک زن هندی خارج کردند.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، در سال ۱۹۷۸ میلادی یک زن ۲۴ ساله هندی ساکن ایالت «مادیاپرادش» در مرکز هند از سوی پزشکان خبر ناراحت‌کننده‌ای دریافت کرد. آنها به وی گفتند که دچار حاملگی خارج رحمی شده است. در این نوع حاملگی، تخمک بارورشده در جایی غیر از دیواره رحم کاشته می‌شود و در این حالت جنین در خارج از رحم رشد می‌کند.


پزشکان پس از مشاهده این وضعیت به این زن اعلام کردند که باید هرچه سریعتر تحت عمل جراحی قرار گیرد تا جنین از بدن وی خارج شود. وحشت از عمل جراحی و رفتن زیر تیغ باعث شد که این زن به جای جراحی، درمان خود را در یک بهداری در روستای محل سکونتش دنبال کند و در آن زمان پس از گذشت چند ماه دردهای این زن از بین رفت.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت اینترنتی «ویک»، اما پس از ۳۶ سال، این زن که اکنون ۶۰ سال دارد اخیرا در شکم خود دچار دردهای مکرر شده بود. پس از مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات مختلف پزشکان متوجه وجود توده‌ای در بدن وی شدند که مشخص شد این توده اسکلت یک نوزاد مرده است و بلافاصله تیمی از پزشکان و جراحان بیمارستان «ناگپور» در یک عمل جراحی نادر این اسکلت این نوزاد مرده ۳۶ ساله را از بدن این زن خارج کردند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری