کد خبر: 5222

وزیر آموزش و پرورش افزایش آمار نیروی انسانی را معادل فقیر کردن معلمان خواند و گفت: با افزایش تعداد معلمان، میانگین حقوق و مزایای آنها نیز کاهش می‌یابد، امروز در کشور ما نسبت معلم به دانش آموز یک به 11.5 است و ما باید با ساماندهی نیروی انسانی و کاهش 10درصد نیرو، مجموعه آموزش و پرورش را سبک بال کنیم تا مشکل معیشتی معلمان نیز برطرف شود.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، علی اصغر فانی در سفر استانی دولت به اردبیل در جمع مردم گرمی در ابتدا به بیان سه اولویت کاری دولت تدبیر و امید در بحث اصلاح اقتصاد، و احیای اخلاق و تعامل منطقی و سازنده با مردم جهان از طریق سیاست خارجی پرداخت و همچنین گفت: تلاش خواهیم کرد که با قوت و کیفیت بالا سال تحصیلی جدید را آغاز نماییم.

وی به مطالبه به حق فرهنگیان منطقه که توسط فرماندار در خصوص برخورداری فرهنگیان از مزایای مناطق کمتر توسعه یافته اشاره کرد و افزود: این مطالبه و خواسته فرهنگیان و زحمتکشان عرصه تعلیم و تربیت را که در صف مقدم جبهه فرهنگی قرار دارند به جد در وزارت آموزش و پرورش پیگیری خواهم کرد.

فانی گفت: مجموعه آموزش و پرورش با جدیت، انگیزه، هدفمند و امید کار می‌کنند و امور را با عزم ملی و مدیریت جهادی پیش می‌برند که این مقوله بزرگترین سرمایه اجتماعی آموزش پرورش است.

وی در شورای معاونین آموزش و پرورش، ضمن تبیین و تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های آموزش و پرورش اظهارکرد: با وجود محدودیت‌های مالی آموزش و پرورش همه همکاران با اعتقاد، همدلی، هم فکری، انگیزه، علاقه، امید به آینده و اهتمام جدی امور آموزشی و پرورشی را پیش می‌برند و این در خور ستایش است.

فانی در اجرای برنامه‌های آموزش و پرورش به هیچ وجه شتاب زده عمل نمی‌کنیم و فقط با فکر و اعتقاد سرمایه عظیم اجتماعی خود که فرهنگیان و کارشناسان در ادارات و مدارس هستند با جان و دل، علایق خاص، عزم و اراده قوی بهتر کار می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر این که با تقریب در نگرش و بینش، تفویض اختیار و تمرکززدایی انجام می شود، تصریح کرد: شورای معاونین، مدیران و روسا در آموزش و پرورش و مدارس باید به یک ادبیات مشترک برسند و نگرش‌ها و بینش‌های خود را به هم نزدیک سازند تا با هم‌افزایی و خیال راحت تفویض اختیار برای انجام امور به استان‌ها، نواحی و مناطق و مدارس انجام گیرد و روزی بشود که از ستاد وزارت، استان و نواحی و مناطق با احساس مسئولیت یک هدف را دنبال کنند.

فانی افزایش آمار نیروی انسانی را معادل فقیر کردن معلمان خواند و گفت: با افزایش تعداد معلمان، میانگین حقوق و مزایای آنها نیز کاهش می‌یابد، امروز در کشور ما نسبت معلم به دانش آموز یک به ۱۱.۵ است و ما باید با ساماندهی نیروی انسانی و کاهش ۱۰درصد نیرو، مجموعه آموزش و پرورش را سبک بال کنیم تا مشکل معیشتی معلمان نیز برطرف شود.

وی از طرح آموزش یک هفته‌ای مدیران مدارس در آینده خبر داد و افزود: مطالعات لازم برای زیر ساخت این طرح، موضوعات آموزشی، اساتید و مراکز آموزشی متناسب با طرح انجام گرفته و برنامه‌ریزی لازم برای تحقق آن در دست اقدام است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری