بسیج دانشجویی دانشکده خبر در واکنش به استیضاح فرجی دانا با صدور بیانیه‌ای اظهار امیدواری کرد که این استیضاح نقطه پایانی بر تلاش‌ها برای سیاسی کاری در فضای علمی و تبدیل دانشگاه های کشور به سنگر مقابله با نظام و دولت باشد.

به گزارش قم خبر ، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
در مراسم امروز استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اولین رای عدم اعتماد را شخص رئیس جمهور با عدم حضور خویش در جلسه استیضاح به وی داد که حرکتی قابل تحسین در راستای تبری جویی دولت از تندروی های انجام شده طی یک سال گذشته در وزارت علوم بود.

آنچه امروز انجام شد، انشاالله خط بطلانی بود بر حاشیه سازی های طیف تندروی که با اقدامات هزینه تراشانه خویش جلوی توجه یکپارچه دولت به حل مشکلات اقتصادی جامعه و خروج کشور از رکود را گرفته بودند.

امیدواریم دولت محترم برای انتصاب سرپرست و همچنین برای معرفی گزینه های تصدی وزارت علوم از چهره های متدین، انقلابی و علمی استفاده کند که رفتار و منش آنان در شان مفهوم واژه اعتدال باشد.

آنچه مسلم است کار دانشجویان انقلابی پیرو خط امام به پایان نرسیده است، آنانکه در ماه های اخیر همه توان و وسع دانشجویی خویش را به کار بستند تا مطالبات جنبش دانشجویی و عموم دانشگاهیان را به گوش دولت، مجلس و جامعه برسانند.

امیدواریم این استیضاح نقطه پایانی بر تلاش‌ها برای سیاسی کاری در فضای علمی و تبدیل دانشگاه های کشور به سنگر مقابله با نظام و دولت باشد، براستی آنچه طی یک سال گذشته بر سر دانشگاه های کشور آمد جایگزین شدن سیاسی کاری با فعالیت علمی همچنین حزبی و جناحی عمل کردن بجای تدبیر و شایسته سالاری بود.

کاهش رشد علمی کشور مفهوم دیگری بود که ماه های ابتدای کار وزارت علوم جدید از آن به عنوان یک خطر یاد می شد و هم اکنون واقعیتی است که از گزارش های رصد وضعیت علمی کشورهای دنیا سر بر آورده است. براستی در فضای زنده باد مرده باد به یادگار مانده از دوره دوم خرداد که برخی قصد باز آفرینی آنرا داشتند، کسی به فعالیت علمی و ساعت ها وقت صرف کردن در آزمایشگاه و کتابخانه وقعی نخواهد نهاد.

سخن دیگر ما با کمیته چهار نفره ای است که از خارج از وزارت علوم برای این وزارت خانه حساس برنامه ریزی می کنند و در سودای باز آفرینی فتنه ۷۸ دیگری هستند، همان کمیته ای که جناب اقای فرجی دانا وجود آن را در جلسه ماه رمضان وزارت علوم با تشکل های دانشجویی تکذیب کرد، ولی به روشنی عنان اختیار وزارت علوم را در اختیار آنان قرار داده بود، تا به هر سو که می خواستند ببرند.

جنبش دانشجویی همچنان هوشیارانه فضا را دم به دم رصد خواهد کرد و علاوه بر انتظار از دولت برای معرفی گزینه های در شان دانشگاه دهه عدالت و پیشرفت، از مجلس هم انتظار دارد با بصیرت انقلابی که شایسته عصاره فضایل ملت می باشد، به شان نظارتی خویش در این امور عمل نماید.

از یاد نمی بریم مشکلاتی را که معرفی فرد دخیل در پرونده کرسنت از سوی دولت و رای اعتماد هرچند شکننده مجلس به وی برای کشور درست کرد و به بیان بسیاری از کارشناسان حقوقی میخ آخری بود بر تابوت دفاعیات ایران در دادگاه لاهه، مشکلی که هنوز ابعاد آن مشخص نیست و نمی دانیم دقیقا چند میلیارد دلار برای این ملت مظلوم و همیشه در صحنه هزینه در بر خواهد داشت.

همچنین خواستار اعاده حیثت از سه هزار دانشجوی نخبه ای هستیم که آبرو و آینده علمی آنان بازیچه دست افرادی قرار گرفت، که می خواستند با فرار به جلو مطالبات مجلس، جنبش دانشجویی و جامعه از وزیر معذول علوم را به حاشیه ببرند.

آبروی مومن خون مومن است، چه کسی پاسخ مشکلاتی که برای این افراد درست شد و انگ ناروایی که به آنان خورد را خواهد داد، ما خواستار پیگیری قضایی مسئولان وزارت علوم که لیست کذایی موسوم به بورسیه های غیرقانونی را منتشر کردند و همچنین رسانه هایی که همسو با آنان "افتضاح طبقه سیزدهم" را رقم زدند هستیم و قطعا تا حصول نتیجه و تشکیل دادگاه، پیگیری های مستمر خویش را ادامه خواهیم داد.

بسیج دانشجویی دانشکده خبر

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری