کد خبر: 5116

یک هفته‌ نامه مطرح آمریکایی، در گزارشی یک نتیجه تهاجم نظامی یک ماه گذشته رژیم صهیونیستی را به نوار غزه، هم پیمانی دوباره ایران و جنبش مقاومت فلسطین، حماس، دانست که برای رژیم مزبور، نتیجه نامبارک و پیش بینی نشده ای داشته است.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه خبر ، هفته نامه «تایم»، چاپ آمریکا، در گزارشی در زمینه «افزایش همکاری ایران و حماس پس از ماجرای غزه» نوشت: ایران و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، بار دیگر، حلقه اتحاد خود را تنگ‌ تر کرده و پس از نبرد غزه، دو طرف خرده لغزش‌های گذشته را رفع کرده‌اند.

بنابراین گزارش، ایران به عنوان بزرگ ترین کشور اسلامی حامی گروه‌ های اسلامی ضد صهیونیستی، روابط خود را با حماس مستحکم‌ تر از پیش کرده است.

ایران، نه فقط با اقدامات خود حماس و حزب الله را در کنار دیگر متحد منطقه‌ ای خود، یعنی سوریه، به عنوان محور مقاومت قرار داده است، بلکه آشکارا از حمایت‌ های خود از حماس و ارائه کمک‌ های مالی و نظامی به آنها سخن می‌ گوید.

«تایم» تاکید کرد: پس از آخرین مناقشه حماس و (رژیم) اسرائیل که ایران آن را «رژیم صهیونیستی» می‌ نامد، این کشور در ابتدا صهیونیست‌ها را به خاطر کشتار غیر نظامیان محکوم کرد؛ اما گذشت زمان و افزایش شمار جان باختگان غیرنظامی، زمینه ای فراهم کرد تا جهانیان به این امر (بحرانی) توجه کنند.

هفته نامه مزبور همچنین با ادعای اینکه «از نگاه ایران نیز نبرد غزه، فرصتی بود تا وجهه خود را در میان کشورهای اسلامی، به ویژه در میان اهل سنت ارتقاء دهد»، افزود: در این میان، ایران با بیشترین امتیازگیری از این ماجرا، به حمایت شدید از گروه‌های مقاومت فلسطینی برای نبرد علیه (رژیم) اسرائیل پرداخت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری