کد خبر: 5112

وزیر امور خارجه به همراه معاونان این وزارتخانه و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، در آستانه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی از بخش های مختلف صنایع دفاعی وزارت دفاع بازدید کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه خبر، محمد جواد ظریف، گفت: صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران ، الگویی برای پیشرفت صنایع مختلف کشور است.

در این بازدید که سردار سرتیپ دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز حضور داشت، محمد جواد ظریف، در گفتگو با خبرنگاران، با تمجید از فعالیت ها و پیشرفت های روز افزون صنایع دفاعی کشور در سال های اخیر افزود: برای هر ایرانی میزان پیشرفت، خودباوری و توان علمی و فنی کشور افتخارآفرین است و به حمدالله حوزه دفاعی و صنایع ما نه فقط برای دفاع کشور، بلکه برای پیشرفت صنایع مختلف نیز، فعالیت های عظیم و قابل توجهی را انجام داده است .

وزیر امور خارجه، با اشاره به زبانزد بودن ایرانیان در مقاومت و ایستادگی گفت: ملت بزرگ ما با دارا بودن توان سخت افزاری عظیم ، این اطمینان را در خود تقویت کرده اند که به هیچ کشوری اجازه طمع و نفوذ به مرزهای ایران را ندهند و همچنین از این توان برای پیشرفت و توسعه فناوری همه حوزه های کشور، به خصوص فناوری های نوین بهره گیرند.

ظریف با قدردانی از فعالان عرصه صنعت دفاعی کشور افزود: این فعالیت ها به طور قطع ،تداوم رشادت ها و فداکاری های رزمندگان دفاع مقدس است و مردم شریف ایران نیز همواره سپاسگزار و مدیون تلاش های این انسان های شریف هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری