کد خبر: 5088

یک روزنامه لبنانی از همکاری امنیتی آمریکا با دولت سوریه برای هدف قرار دادن تروریست های داعش در استان الرقه خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه خبر، روزنامه السفیر لبنان به نقل از "منابع آگاه نظامی" نوشت: سازمان های آمریکایی و سوری، برای نخستین بار از زمان آغاز بحران سوریه تاکنون، همکاری دوجانبه ضد تروریسم را آغاز کردند.

برپایه این گزارش، آمریکایی ها طی روزهای گذشته، اطلاعات مهمی درباره مناطق حضور اعضای گروهک تروریستی داعش در داخل اراضی سوریه و همچنین مناطق مرزی در الرقه، در اختیار دولت سوریه قرار داده اند.

این منبع آگاه خاطر نشان کرد: اطلاعاتی که آمریکا طی چند روز گذشته به سوریه داد، زمینه ۱۲۲ حمله هوایی در یک روز را فراهم کرد که این تعداد پرواز جنگنده های نیروی هوایی سوریه، در نوع خود یک رکورد به شمار می رود. این حملات همچنین زمینه تشدید حملات ضد اماکن اختفای داعش و پناهگاه های آن را به ویژه در منطقه الرقه و اطراف فرودگاه الطبقه و مناطق شمالی ریف حلب، فراهم کرد.

به نوشته السفیر، این همکاری دوجانبه، هرچند به سبب نیاز و ضرورت نظامی برای متوقف کردن پیشروی داعش در دو کرانه مرزی سوریه و عراق تا ترکیه و اردن شکل گرفته است، اما با توجه به ادامه نفوذ داعش از سوریه به این مناطق، همکاری هر چه بیشتر آمریکا و سوریه، ضروری به نظر می رسد.

ژنرال ویلیام مایول فرمانده عملیاتی ستاد ارتش آمریکا نیز در ارزیابی های خود به این مساله اشاره می کند و می گوید: عملیات هوایی اطراف اربیل و موصل و کوه سنجار ضد ستون های داعش، پیشروی این گروهک تروریستی به اربیل را به تاخیر انداخت، اما این حملات فقط به صورت موقت، داعش را از حمله به کردها بازداشت و نتوانست توانایی آن ها را به صورت کامل از بین ببرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری