کد خبر: 5059

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: دکتر لاریجانی از تنش‌آفرینی مدعیان اصلاحات در دانشگاه‌ها، افت تحصیلی و رکود علمی در دوران تسلط ۸ ساله اصلاح‌طلبان بر دانشگاه‌ها باخبر است بنابراین تاکید وی بر ضرورت آرامش سیاسی نمی‌تواند غیر از خروج مدیریت وزارت علوم از دست‌اندازی افراطیون معنای دیگری داشته باشد.

به گزارش قم خبر ، حسین شریعتمداری، در گفت‌وگو با فارس درباره استقبال اصلاح‌طلبان از اظهارات علی لاریجانی مبنی بر نیاز کشور به حفظ آرامش که آن را نشانه مخالفت وی با استیضاح وزیر علوم دانسته‌اند،‌ گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و مدعیان اصلاحات آرزوی خود را تبدیل به خبر کرده‌اند چرا که دکتر لاریجانی چه در جایگاه رئیس سازمان صدا و سیما و چه در مقام ریاست مجلس از تنش‌آفرینی مدعیان اصلاحات در دانشگاه‌ها، افت تحصیلی دانشجویان و رکود علمی در دوران تسلط ۸ ساله اصلاح‌طلبان بر دانشگاه‌ها باخبر است و از سوی دیگر رخدادهای یکساله اخیر مخصوصا سقوط ۲ پله‌ای رتبه علمی ایران طی یک سال گذشته نیز از نگاه ایشان پنهان نیست.

وی افزود: بنابراین تاکید لاریجانی بر ضرورت آرامش سیاسی نمی‌تواند غیر از خروج مدیریت وزارت علوم از دست‌اندازی مدعیان اصلاحات معنی و مفهوم و یا راه‌حل دیگری داشته باشد.

مدیر مسئول کیهان در خصوص این خبر که «وزیر علوم به آقایان لاریجانی و ابوترابی قول داده است در مقابل مخالفت آنان با استیضاح طی چند هفته دو تن از معاونان مورد نظر آقایان را عزل کند»،‌گفت: این خبر آنگونه که منتشر شده است نمی‌تواند صحت داشته باشد زیرا مفهوم آن، تن دادن رئیس و نایب‌رئیس محترم مجلس به تحقیر است. چرا که در خبر آمده است ابتدا آقایان ابوترابی و لاریجانی از وزیر علوم خواسته‌اند دو تن از معاونان خود را عزل کند تا آنها به استیضاح رای منفی بدهند ولی آقای فرجی‌دانا با این شرط مخالفت کرده و در عوض قول داده است چنانچه آقایان و برخی از دوستان آنها از استیضاح صرف‌نظر کنند، طی چند هفته آینده، دو معاون مسئله‌دار خود را عزل خواهد کرد و این به مفهوم آن است که فرجی‌دانا علاوه بر رئیس و نائب رئیس مجلس، تمامی نمایندگان استیضاح کننده را نیز تحقیر کرده و از موضع استیلا و برتری با آنها مواجه شده است.

وی افزود: البته باید توجه داشت که آقای فرجی‌دانا یک ماه قبل نیز چنین قول‌هایی داده و به آنها عمل نکرده بود.

شریعتمداری گفت: پذیرش این تحقیر نمی‌تواند در شان رئیس و نائب رئیس محترم مجلس باشد و بسیار بعید است که آقایان به وزیر علوم اجازه تحقیر شخصیت حقیقی و حقوقی خود و سایر نمایندگان را داده باشند.

وی تصریح کرد: از این آقایان انتظار می‌رود فردا در جلسه استیضاح با اتخاذ مواضع شفاف، تهمت تحقیرپذیری و تن دادن به تضعیف جایگاه قانون مجلس را از دامن خود و خانه ملت بزدایند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری