کد خبر: 4808

دولت ونزوئلا با ایجاد اردوگاهی به منظور حمایت و مراقبت از کودکان زخمی و یتیم غزه طی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به این نوار محصور ساحلی، آمادگی خود برای استقبال از این کودکان را اعلام کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، این اردوگاه کودکان غزه در شمال منطقه «ماراکای» در ایالت آراگوآ ونزوئلا قرار دارد.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا در ۵ آگوست (۱۴ مرداد)، «طارق ال ایسامی» را به عنوان فرماندار ایالت آراگوآ در این کشور منصوب کرد تا وی مسئولیت آماده‌سازی و تجهیز اردوگاه کودکان فلسطینی در این کشور را عهده‌دار شود.

فرماندار ایالت آراگوآ به همراه «ریاض المالکی» وزیر امور خارجه فلسطین از این اردوگاه بازدید کرده و این مکان را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

«الیاس خائوآٰ» وزیر امور خارجه ونزوئلا طی چند روز گذشته اعلام کرد: هماهنگی‌های لازم با کنفدراسیون بین‌المللی حمایت از حقوق کودکان به منظور استقبال و اقامت دادن به کودکان زخمی و یتیم غزه در این اردوگاه ونزوئلایی انجام شده است.

به گزارش فارس، از شروع حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ونزوئلا همواره این حملات را محکوم کرده و حمایت ملت و دولت خود را از مردم بی‌دفاع فلسطین نشان داده است.

هفته گذشته اولین محموله ۱۲ تنی کمک‌های مردمی از قبیل دارو، غذای فاسدنشدنی، لباس و سایر مایحتاج زندگی از طریق هواپیمای نظامی ونزوئلا «هرکولس C۱۳۰» به فلسطین ارسال شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری