کد خبر: 4797

بغداد ضمن استقبال از قطعنامه صادره از سوی شورای امنیت سازمان ملل در خصوص قطع حمایت‌های مالی از گروه‌های تروریستی از جمله «داعش» و «جبهه النصره»، خواستار اجرای آن شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، نماینده عراق در شورای امنیت سازمان ملل از قطعنامه شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل در خصوص قطع حمایت‌های مالی از گروه‌های تروریستی از جمله «داعش» و «جبهه النصره» استقبال کرد.

نماینده عراق در شورای امنیت در این خصوص توضیح داد: بغداد نه تنها صدور این قطعنامه که تمام قطعنامه‌های مرتبط با مبارزه با تروریسم و مقابله با گروه‌های تروریستی از جمله گروه‌های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره و گروه‌های مرتبط با آنها و حمایت و دفاع از حقوق بشر و تاکید بر آزادی مذهبی را تایید و از آن استقبال می‌کند.

وی افزود: بغداد خواهان اجرای این قطعنامه و همکاری جامعه بین‌المللی، از جمله کشورهای همجوار و اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با تحرکات گروه‌های تروریستی برسر مرزها و کنترل مرزها و ارجاع تروریست‌های در بازداشت به عدالت است.

شورای امنیت سازمان ملل در نشست شب گذشته خود پیش نویس قطعنامه انگلیس برای تحمیل مجازات علیه کشورهای حامی گروه‌های تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره در عراق و سوریه را ارائه داده بود.

قطعنامه شماره ۲۱۷۰ شورای امنیت که در چارچوب بند هفتم میثاق سازمان ملل منتشر شد، نام ۶ نفر را به فهرست مجازات‌های مرتبط با سازمان تروریستی القاعده اضافه کرد که عبارتند از عبدالرحمن محمد ظافر الجهانی، حجاج بن فهد العجمی،‌ سعید عارف،‌ عبدالمحسن عبدالله ابراهیم الشارخ، ابو محمد العدنانی و حامد حماد حامد العلی.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری