معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی گفت: با استفاده از کارت‌های هوشمند ملی و تجمیع برخی اسناد هویتی در آن امکان جعل در کشور بسیار کاهش می‌یابد.

به گزارش قم خبر ؛ سرهنگ فریدون رهبریان در گفتگو با مهر اظهار داشت: کلاهبرداران و جاعلان اقدام به سوء استفاده از اعتماد طعمه‌های خود می‌کنند. این افراد با ادعاهای واهی مدعی می‌شوند می‌توانند به راحتی با جعل برخی از اسناد از جمله مدارک تحصیلی موقعیت‌های خوبی را برای افراد فراهم کنند.

وی ادامه داد: فعالیت جاعلان بیشتر روی روان افراد است چرا که می‌خواهند در کمترین زمان با دریافت مبالغ هنگفتی اسناد جعلی را در اختیار طعمه‌های خود قرار دهند. این دسته از افراد به راحتی می دانند که اسناد جعل شده پس از ارایه قابل شناسایی است.

به گفته معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، استفاده از کارت ملی هوشمند و تجمیع اطلاعات در آن می‌تواند یکی از موثرترین راه‌های کاهش جعل اسناد باشد.

وی با بیان این که کارت‌های پایان خدمت و گذرنامه‌های الکترونیکی قابل جعل نیست افزود: خوشبختانه با اقدامات انجام شده در نیروی انتظامی جاعلان دیگر نمی‌توانند کارتهای پایان خدمت را جعل کنند. اگرچه ممکن است عده‌ای مدارک جعلی را برای دریافت این مدارک ارایه کنند.

رهبریان با اعلام کاهش موارد جعل در کشور گفت: مدارک تحصیلی، اوراق هویتی و اسناد بانکی بیشترین موارد جعل را در کشور تشکیل می‌دهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری