کد خبر: 4516

استاندار قم در دیدار مسئولان حزب‌الله و برخی از شهرداران مناطق مختلف لبنان بر ضرورت گسترش همکاری‌های بین قم و لبنان تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: ضرورت گسترش همکاری‌ها میان قم و لبنان

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی استانداری قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی‌منش در این دیدار طی سخنانی با اشاره به آمار بالای سفرهای زیارتی از کشورهای اسلامی به قم، بر لزوم تلاش در راستای تامین زیرساخت‌ها و امکانات خدماتی مناسب برای میزبانی شایسته از زوار و مسافران خارجی قم تاکید کرد.

استاندار قم با اشاره به پیشینه روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مختلف از جمله لبنان خاطرنشان کرد: مسئولان استان آمادگی کامل برای گسترش همکاری‌ها با مسئولان لبنان را دارند.

وی در ادامه با اشاره به شکل‌گیری جریان مقاومت و حزب‌الله در لبنان، مواضع مشترک مردم دو کشور دوست و برادر ایران و لبنان در قبال مسائل مختلف از جمله فلسطین و اسرائیل را مورد توجه قرار داد و افزود: حمایت از حزب‌الله و دفاع از آرمان فلسطین همواره یکی از رویکردهای اصلی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

صالحی‌منش با اشاره به نقش برجسته رهبری در پیروزی‌های مقاومت تصریح کرد: سید حسن نصرالله توانسته است با تدبیر و درایت کم‌نظیر، توجه غرب را به خود به عنوان رهبر بزرگ عربی در جهان جلب کند.

استاندار قم با اشاره به اهمیت گسترش روابط قم با کشورهای مسلمان، بر ضرورت توسعه روابط دو جانبه قم با لبنان تاکید کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری