آیت‌الله سبحانی از مراجع تقلید قم در پیامی نسبت به وضعیت آیت‌الله شیخ نمر ابراز نگرانی کرد.

خبرگزاری فارس: ابراز نگرانی آیت‌الله سبحانی نسبت به وضعیت شیخ نمر

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، در پیام آیت‌الله سبحانی آمده است: اخبار جانکاه درباره سرنوشت عالم ربانی، آمر به معروف و ناهی از منکر آیت‌الله شیخ نمر مایه تاسف شد. قرآن و احادیث اسلامی به همگان بالاخص به طبقه آشنا به کتاب و سنت دستور می‌دهد که امیران و حاکمان را نصیحت کنید.

در ادامه این پیام افزوده شده است: گفتار «النصیحه لائمة المسلمین» مورد اتفاق همه محدثان و عالمان دینی است. آیت‌الله شیخ نمر کاری جز نصیحت و ارشاد انجام نداده است، او پیوسته از حقوق غصب شده شیعیان سخن می‌گوید و نظام حاکم را بر نفی تبعیض دعوت می‌کند، نتیجه این کار تشویق و تقدیر است نه اعدام.

در این پیام خاطرنشان شده است: تاریخ بهترین معلم و راهنماست، امیران سعودی تصور نکنند که با اعدام آیت الله نمر کار اعتراض به پایان می‌رسد بلکه از هر قطره خون او پرخاشگری پدید می‌آید که پایه‌های حکومت حاکمان را سخت‌تر می‌لرزاند.

در این پیام تاکید شده است: پیشنهاد ما این است که برای روشن شدن مطلب برای همگان یک دادگاه صالحان از عالمان دینی دور از سیاست تشکیل شود آنگاه موضوع را از دیدگاه کتاب و سنت بررسی کند. ما از عالمان اسلامی در کشور حجاز و غیره بالاخص حرمین شریفین درخواست می‌کنیم که صدای اعتراض خود را به گوش حاکمان برسانند و آنان را از این آدم‌کشی بازدارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری