کد خبر: 4489

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اهمیت اصل کمک به هم‌نوعان در دنیا گفت: قمی‌ها از ابتدای مرداد تاکنون بیش از 50 میلیون تومان به مردم غزه کمک کردند.

خبرگزاری فارس: کمک 50 میلیون تومانی قمی‌ها به مردم غزه

به گزارش قم خبر ، امیرحسین علی مردانی در گفت‌و‌گو با فارس با اشاره به فعالیت گروه‌های مختلف با هدف حمایت از نیازمندان در جمعیت هلال احمر قم اظهار کرد: 277 نفر اعضای جمعیت هلال احمر همواره به دنبال کمک و حمایت از نیازمندان و ستمدیدگان هستند که این شرکت‌کنندگان را 105 نفر خانم و 172 نفر آقا تشکیل می‌دهند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم به پروژه اطعام مددجویان توسط 33 نفر اشاره و اظهار کرد: این جمعیت در این پروژه به یک هزار و 598 نفر غذا عرضه کرد.

علی‌مردانی توزیع غذای مازاد میان دانشجویان در دو دانشگاه قم و پردیس را یکی دیگر از اقدامات این جمعیت برشمرد و گفت: این موضوع باید در میان گروه‌های مختلف نیز فرهنگ‌سازی شود تا میزان کمک به دیگران افزایش پیدا کند.

وی تهیه 9 جهیزیه در سه ماهه نخست سال جاری را یکی دیگر از اقدامات جمعیت هلال احمر استان دانست و بیان کرد: در این خصوص مبلغ 12 میلیون و 600 هزار تومان هزینه شده است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اجرای پروژه 83 میلیونی تجهیزات پزشکی برای نیازمندان خاطرنشان کرد: در این پروژه 37 داوطلب شرکت کرده و 347 بهره‌ور نیز از تجهیزات پزشکی بهره‌مند شدند.

علی‌مردانی به اهداء خون اعضاء جمعیت هلال احمر در سه ماهه نخست سال جاری اشاره و بیان کرد: در این امر 302 نفر از داوطلبان شرکت کردند که از این تعداد 285 نفر مرد و 17 نفر خانم بودند.

وی به ارائه خدمات در حوزه حمایتی، دارویی، درمانی و بستری نیازمندان اشاره و تصریح کرد: 243 میلیون ریال از محل بودجه مشارکت خیرین به 308 نفر از نیازمندان ارائه شد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم کمک به همه هم‌نوعان را مهم دانست و در این خصوص به کمک‌های مردمی به غزه اشاره کرد و گفت: کمک به هم‌نوع به عنوان یک اصل اساسی در هلال احمر مورد توجه است، از این رو در راستای کمک به مردم مظلوم غزه ایستگاه‌هایی در سطح استان برپا شده است.

علی‌مردانی افزود: کمک‌های مردمی به مردم غزه از ابتدای مرداد ماه آغاز شده است و تاکنون نیز قمی‌ها بیش از 50 میلیون تومان به مردم مظلوم غزه کمک کرده‌اند.

وی حمایت، بی‌طرفی، بی‌غرضی و کمک را از اصول استوار جمعیت هلال احمر عنوان و تصریح کرد: در این راستا جمعیت هلال احمر همواره در خدمت و کمک به دیگران گام‌های بلندی برمی‌دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری