معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی با بیان اینکه مقاومت در غزه پیروز شد، تاکید کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که به نفع غزه است که ما در درگیری‌های اسرائیل علیه غزه مداخله نکنیم.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه فلسطین الیوم، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: برای اسرائیل این مهم است که به تمام کشورهای عربی ضربه بزند و در این کشورها فتنه‌انگیزی کند تا بتواند این کشورها را تحت کنترل در آورده و به وجود خود مشروعیت ببخشد.

معاون دبیرکل حزب‌الله عنوان داشت: دشمن می‌داند که مقاومت در لبنان آماده هر عملیات نظامی مهمی است. جهت‌گیری مقاومت در هیچ روزی تغییر نکرده است و قطب‌نمای ما همواره به سمت اسرائیل است. ما در خصوص حملات اسرائیل به غزه دخالت نکردیم چرا که بر این باوریم که به نفع غزه است که ما مداخله نکنیم.

وی درخصوص رابطه حزب‌الله با جنبش حماس نیز تاکید کرد: رابطه ما با حماس مثبت بوده و این رابطه گسترده‌تر می‌شود و هیچ روزی قطع نشده است. اختلافی درخصوص موضع پیرامون بحران سوریه رخ داد اما اولویت مقاومت ما را به این سمت سوق داد که همبستگی خود را حفظ کنیم. هرکس که در زمینه دو دستگی میان ما و جنبش حماس حساب باز کرد شاهد این مساله شد که رابطه میان ما خوب و مثبت است.

نعیم قاسم با بیان اینکه مقاومت فلسطین مرحله خطر درخصوص احتمال شکست در غزه را پشت سر نهاده است، تصریح کرد: حرف و حدیث‌هایی که درخصوص دست داشتن ایران در جنگ غزه گفته می‌شود نیازمند دقت و بررسی‌های بسیاری است. معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار کرد که مقاومت در غزه پیروز شده است و مذاکرات در حال حاضر با هدف بهره‌کشی از این پیروزی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری