کد خبر: 4357

خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران با اعلام این که احتمال مصادره شرکت هواپیمایی "اُنر" متعلق به بابک زنجانی در ترکیه وجود دارد از کاهش رقم بدهی ۲.۸ میلیارد یورویی این بدهکار نفتی خبر داد.

به گزارش قم خبر ، حمید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به این که رقم بدهی بابک زنجانی حدود ۲.۷ یا ۲.۸ میلیارد یورو بود گفت: با تحویل دو دستگاه دکل حفاری دریایی متعلق به زنجانی به قیمت ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون یورو به شرکت شرکت پتروپارس، این رقم، از بدهیهای این فرد کسر شد.

وی با اعلام این که در صورت عدم تمایل شرکت ملی نفت ایران مبنی بر دریافت اموال زنجانی به ازای بدهیهای نفتی او، دو مشتری داخلی و خارجی برای خرید اموال مورد نظر ابراز تمایل کرده‌اند گفت: مشتری خارجی برای خرید کلیه و مشتری داخلی برای قسمتی از اموال زنجانی اعلام آمادگی کرده‌ است.

این عضو اتاق بازرگان از دستگیری یکی از همکاران بابک زنجانی به نام "ش" در دبی خبر داد و گفت: ظاهراً بخشی از منابع در اختیار "ش" قرار گرفته بود و بخشی از معاملات نفتی در دبی نیز زیر نظر این فرد انجام می‌شد؛ بر این اساس بخشی از بدهی زنجانی با دستگیری این فرد کسر خواهد شد.

حسینی افزود: البته اکنون مشکلی که پیش آمده است این است که اموال زنجانی در خارج از کشور بدون مدیریت مناسب رها شده است؛ به طوری‌که شرکت هواپیمایی "اُنر ایر" متعلق به این شخص با حدود پنج تا شش هواپیما در ترکیه که ارزش بالایی هم دارد در حال مصادره شدن است.

وی گفت: خوب اداره نشده اموال ممکن است منجر به این شود که عده‌ای با حساب‌سازی و سوء‌استفاده این اموال را به نفع خود مصادره کنند. بنده شاهد آگهی فروش اموال زنجانی به عنوان فردی ورشکسته که قادر به پرداخت بدهیهای خود نیست در روزنامه‌های ترک بودم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری