کد خبر: 4355

۵۶ دفتر دانشگاهی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه‎ اعلام کردند: برخی از اتهامات وارده به مهدی هاشمی منافع ملی را به خطر انداخته است بنابراین بهترین حرکت این است که دادگاه وی به صورت علنی برگزار شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، ۵۶ دفتر دانشگاهی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه‎ اعلام کردند: پرونده مهدی هاشمی برای رسیدگی به جریان افتاد و این خرسندی نه از باب مشکل شخصی که برای این است که این حرکت نشانه بلوغ ملت و شجاعت و عدالت قوه قضاییه برای اجرای اصول ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی است.

متن این نامه به شرح ذیل است:

« حضرت آیت الله آملی لاریجانی، ریاست قوه قضاییه

سلام علیکم

این روزها که برخی از مسئولان گذشته نظام، نگران فراموشی احکام حکومت عدل حضرت امیر،علی (ع) هستند و مدعی بودند که در رابطه با برخی از افراد، قوه قضائیه دچار تسامح شده است، امروز بهترین زمان برای آنان است که شاهد باشند تا هیچ کدام از اصول و مبانی حکومت علی(ع) در منظر مسئولان خدوم و انقلابی ما قابل اغماض نیست.

اما نباید از این موضوع گذشت که این آقایان چشم خود، بر تخلفات و دست درازی‌های فرزندانِ دوستان خود به بیت المال را بسته‌اند و تنها به دنبال تسویه حساب شخصی هستند و اکنون قوه قضائیه کشور به خوبی به آنها نشان خواهد داد که هیچ فردی در برابر میز عدالت،تفاوتی نخواهد داشت؛ حتی اگر از فرزندان مسئولان نظام باشد.

ما همان فرزندان روح الله کبیر هستیم،همان امام امت(ره) که به محض وقوع تخلف برای اطرافیان خود، دستور رسیدگی به اعمال آنان را می‌داد و همه در برابر دیدگان پاکش یکسان بودند و تنها ملاک او تقوای افراد بود. ما همان پیروان خمینی(ره) هستیم که در برابر تخلفات افراد نزدیکش، دفاع نمی‌کرد و سنگ در راه عدالت طلبی نمی‌انداخت.

اما اکنون نمی‌دانیم که بعضی‌ها را چه شده است که در برابر قانون و دادگاه اسلامی مقاومت می‌کنند و راضی نیستند تا اعمال نزدیکان خود مورد دادرسی قرار گیرد. آنان حتی به این وضع هم قانع نبودند و به مسئولان قوه قضائیه فشارهای سیاسی آوردند تا بلکه تصمیم نظام از دادخواهی برگردد. ما شاهد آن بودیم که دادستان کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای در کنفرانس خبری خود اعلام کردند که در جریان رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی رفسنجانی؛ فشارهای سیاسی گسترده‌ای علیه این قوه به کار گرفته شده است.

خرسندیم که هر چند با تاخیر اما به هر حال پرونده مهدی هاشمی برای رسیدگی به جریان افتاد و این خرسندی نه از باب مشکل شخصی که برای این است که این حرکت نشانه بلوغ ملت و شجاعت و عدالت قوه قضاییه برای اجرای اصول ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی است.

هم چنین این اقدام گامی در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) است که فرمودند:

«من نقش فساد را در نابود کردن همه دستاوردها، نقش بسیار خطرناکی می‏بینم. در هر جایی که نابسامانی وجود دارد، یکی از محتمل‌های بسیار بالا وجود فساد است. البته ممکن است در جایی بی‏تدبیری و سوء مدیریت باشد؛ اما یکی از محتملاتی که به‏هیچ‏وجه قابل اغماض نیست، وجود فساد است. با فساد باید مبارزه شود؛ همه باید مبارزه کنند؛ مخصوص قوه‏ قضاییه هم نیست؛ قوه مجریه و قوه مقننه هم نقش دارند؛ البته هر کدام نقش جداگانه‏ای دارند؛ منتها باید با هم همکاری کنند.» امام امت۱۱/۲/۱۳۸۰

لذا ما اعضای جامعه اسلامی دانشجویان ضمن اعلام حمایت صریح از قوه قضاییه در اجرای قانون بر خود لازم می‌دانیم نکات زیر را نیز به عنوان توصیه‌هایی خیرخواهانه به مسئولان اعلام بداریم:

دستگاه محترم قضایی همانگونه که تا اکنون با شجاعت و عدالت وارد عمل شده است باید بدون در نظر گرفتن پست و مقام شخص و یا وابستگان او با همین روند به محاکمه بپردازد و بداند که ملت شریف و غیور ایران اسلامی و دانشجویان این مرز و بوم حامی دادگاه صالحه خواهند بود.

از آن جا که مهدی هاشمی فردی ناآشنا برای ملت نیستند و برخی از اتهامات وارده به ایشان، اتهاماتی است که منافع ملی را به خطر انداخته است، و همچنین برای اینکه قوه محترم قضاییه از زیر فشار کانون‌های قدرت و ثروت خارج شود به نظر بهترین حرکت این است که قوه قضاییه مردم را از خود بداند و دادگاه فرد مذکور را به صورت علنی و پیش چشم مردم برگزار کند که این امر خود باعث حمایت ملت غیور از این قوه خواهد شد و هم چنین گامی دیگر در راستای اجرای قانون اساسی می باشد(اصل ۱۶۵)

ضمن اعلام حمایت از قاضی پرونده، مقیسه، اعلام می کنیم که در اجرای قانون هیچگونه کوتاهی نکرده و طبق اصول ۱۶۶ و ۱۶۷ قانون اساسی حکمی مبتنی بر قوانین موجود و شرع مقدس جمهوری اسلامی صادر کنید و با شجاعت و عدالت و استقلال به این امر خطیر رسیدگی کنند.

ریاست قوه قضائیه، اکنون دیدگان هشتاد میلیون ایرانی مسلمان به سوی دادگاه مهدی هاشمی رفسنجانی است،شخصی که جرایم متعدد در زمینه‌های اقتصادی و امنیتی را در پرونده خود دارد.

حال از شما خواهشمندیم تا برای اجرای عدالت و بازپس گیری حقوق مسلمین و بیت المال مسلمین،از ذره ای از مفاسد این متهم کوتاه نیامده و مجازات مکفی را برای تخلفات فرد مذکور در نظر بگیرید.

لازم به ذکر است که اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان،تا بازپس گیری حقوق پایمال شده مردم و اجرای حکم،آسوده نمی‌نشیند و همیشه همراه و یاور قوه محترم قضائیه خواهد بود.»

رونوشت:

قاضی محترم پرونده، جناب آقای قاضی مقیسه – جهت استحضار

اسامی ۵۶ دفتر از دانشگاه های سراسر کشور:

ارومیه

اصفهان و پزشکی

ایلام

امام خمینی قزوین

آزاد سبزوار

آزاد خمینی شهر

آزاد قم

الزهرای تهران

بوعلی سینا همدان

بیرجند

تبریز

تهران

حکیم سبزوار

خلیج فارس بوشهر

رازی کرمانشاه

زابل

زنجان

سیستان و بلوچستان

شهرکرد

شهیدباهنر کرمان

شیراز

شهید رجایی تهران

صنعتی اصفهان

صنعت نفت

صنعتی سهند تبریز

صنعتی قم

علامه طباطبایی تهران

علوم پزشکی اراک

علوم پزشکی زاهدان

علوم پزشکی شیراز

علوم پزشکی گیلان

علوم پزشکی مشهد

علوم پزشکی یاسوج

علوم پزشکی بیرجند

علوم پزشکی کاشان

علوم و حدیث شهر ری

فردوسی مشهد

قم

کردستان

کاشان

گیلان

لرستان

محقق اردبیلی

ملایر

شهید مهاجر اصفهان

هنر اصفهان

یزد

منتظری مشهد

آزادبافق

شهید مدنی آذربایجان

آزاد همدان

خواجه نصیر

علوم پزشکی کرمان

علوم پزشکی بوشهر

گلستان

مراغه»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری