استاندار قم با اشاره به اینکه استانداری اجازه نمی‌دهد مسئله‌ای سبب رنجش خبرنگاران شود، گفت: دستگاه‌های استان باید به خبرنگاران در حوزه معیشت کمک کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش ظهر امروز در مراسم تکریم خبرنگاران که در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد، با اشاره به بحث معیشت خبرنگار اظهار کرد: دستگاه های استان باید به خبرنگاران در حوزه معیشت کمک کنند، البته مجلس شورای اسلامی هم باید قوانین لازم را در ارتباط با بحث معیشت خبرنگاران تصویب کند تا دولت بتواند کمک های لازم را به خبرنگاران داشته باشد.

استاندار قم افزود: خبرنگاران در یک سال اخیر به خوبی اقدامات دولت تدبیر و امید را پوشش داده اند و استانداری قم نیز اجازه نمی دهد مسئله ای سبب رنجش خبرنگاران شود، دولت به دنبال نگهداشتن حرمت خبرنگاران است.

صالحی منش استانداری قم را پذیرای انتقادات دانست و تصریح کرد: با بسیاری از خبرنگاران درباره انتقادات هایشان از دولت تماس گرفته شده است، من دغدغه های خبرنگاران را می دانم و سعی می کنم که در حد امکان به این دغدغه ها پاسخ بدهم.

استاندار قم با اشاره به فعالیت بانوان خبرنگار در استان گفت: بانوان خبرنگار در استان قم با حجاب و حیا به فعالیت خبری ادامه می‌دهند، خبرنگاران در استان در موقعیت های مختلف حضور دارند و به فعالیت خبری می پردازند.

صالحی منش عصر کنونی را عصر خبر دانست و افزود: جهان اکنون به یک دهکده جهانی مبدل شده است و هر اتفاق کوچکی در گوشه ای از جهان به سرعت به تیتر یک  رسانه های بزرگ دنیا مبدل می شود، دولت از خبرنگاران حمایت می کنند و خبرنگاران قم هم باید آزادانه به وظیفه حرفه ای و شرعی خود عمل کنند. 

استاندار قم با اشاره به کار خبرنگاری بیان کرد: کار خبرنگاری یک شمشیر دو لبه است، خبرنگاران نباید هر خبری را منتشر کنند، بلکه آنها باید اخباری را منتشر کنند که به صورت کامل از صحت آن مطمئن شدند، خبرنگاران باید از بزرگان این عرصه پیروی کنند تا بتوانند به یک خبرنگار عالی مبدل شوند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری