کد خبر: 4307

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه کارگروهی در وزارت نیرو و مجلس در ارتباط با واردات آب از تاجیکستان تشکیل شده است گفت: واردات آب از این کشور در قالب تهاتر با گاز صورت خواهد گرفت.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، علی مروی حدود یک ماه پیش توانست بعد از سید مسعود میرکاظمی، ریاست کمیسیون انرژی را بدست آورد. وی که دارای لیسانس روانشناسی از دانشگاه فردوسی و فوق لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران است در سه دوره، چهارم، پنجم و نهم به عنوان نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس برگزیده شد.

مروی همچنین مدتی را به عنوان معاون وزیر نفت در امور حقوقی و مجلس وزارت نفت، در صنعت نفت گذراند اما با آغاز انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلام از این سمت استعفا داد و دوباره به مجلس بازگشت.

او در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌هایی برای کمک به وزارت نفت در اجرای بهتر طرح‌های این وزارتخانه دارد؟ می گوید: عتقاد من بر این است که کارِ گروهی باید با مشورتِ سایر اعضا انجام شود. انتخاب هیئت رئیسه جدید کمیسیون انرژی، همزمان شد با تعطیلات مجلس به همین دلیل تاکنون کمیسیون تنها چند جلسه برگزار کرده است. اما مواردی را در همین زمینه بیان می‌کنم که نظر من است. البته آنچه که به تایید هیئت رئیسه و اعضا برسد در آینده اعلام خواهد شد.

اولین وظیفه نمایندگان مجلس قانونگذاری است، اما در حال حاضر به اندازه کافی قانون وجود دارد و نیازی به قانون جدید نیست؛ در واقع باید بُعد نظارتی کمیسیون انرژی تقویت شود که این کار با حضور مسئولان و وزیران دولت در کمیسیون و ارائه گزارش توسط آنها و بازدید نمایندگان و گزارشهای دریافتی از عملکرد این دستگاه - بر اساس آئین نامه- انجام می‌شود.

زمانی خدمت مرحوم آیت الله بهجت رسیدم، ایشان چندین بار تنها یک جمله را تکرار فرمودند که به همه همکارانتان تاکید کنید و ‌آموزش دهید بر " حفظ امانت و ترک خیانت". ما هم این جمله را مکتوب و در میان کارکنان و مدیران وزارت نفت توزیع کردیم. این جمله بسیار مهم است که اگر به آن عمل کنیم و بر انجام آن خوب نظارت کنیم، بسیاری از مسائل و مشکلاتی که الان در حوزه های مختلف داریم، حل خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری