کد خبر: 4297

جمعی از ائمه جماعات و مسئولین کانون‌های مساجد قم در نامه‌ای تشکرآمیز از اجرای طرح جلوگیری از اختلاط کارمندان مرد و زن در ادارات مختلف شهرداری تهران تقدیر و حمایت کردند.

خبرگزاری فارس: تقدیر ائمه جماعات مساجد قم از قالیباف

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، در این نامه خطاب به محمد قالیباف شهردار تهران آمده است: اجرای طرح جلوگیری از اختلاط کارمندان مرد و زن در ادارات مختلف شهرداری تهران، اقدامی پسندیده و الهام گرفته از دین مبین اسلام است. این تصمیم شایسته و به‌جا که از آرمان‌های ناب مذهب تشیع نشات گرفته از متشرع بودن مجموعه خدوم شما است. لذا به مواضع تخریب‌گر رسانه‌های غربی و افرادی ساده لوح در داخل کشور بلندگوی آن‌ها شده‌اند وقعی ننهاده و این تصمیم را مصداقی از «لاَیَخَافُونَ لَوْمَهَ لآئِمٍ» بدانید و محکم پای آن بایستید.

در این نامه تصریح شده است: شکی نیست که معاشرت و مصاحبت دو جنس مخالف می‌تواند در پاره‌ای از موارد، از لغزش‌گاه‌های بزرگ به حساب آید، البته در تجربه اجتماعی و تاریخی نیز دیده می‌شود که این اختلاط به نفع بانوان نبوده است. این گفتار رسانه‌های مغرض که «عصر ما، عصر ارتباطات است و این‌گونه مسائل در دنیای امروز حل شده است»، نوعی مغالطه یا هوچی‌گری است؛ زیرا اولاً قرار داشتن در عصر ارتباطات، چه ربطی به نادیده گرفتن مرزها و حریم‌ها دارد؟ آیا می‌توان به بهانه عصر ارتباطات، آداب و ارزش‌ها و کرامت اخلاقی را زیر پا نهاد؟ ثانیا؛ چه کسی باور می‌کند که این‌گونه مسائل در دنیای امروز حل شده است؟ فحشا، فساد، ابتذال، مجلات ضداخلاقی، روابط نامشروع اخلاقی، برنامه‌های مستهجن ماهواره‌ای، اینترنتی و... شواهد زنده و گویای فرورفتگی دنیای امروز در منجلاب ابتذال اخلاقی است.

در این نامه خاطرنشان شده است:‌ در جواب باید متذکر شد فرمایش پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) به حساسیت و دقت این موضوع به خوبی اشاره دارد. رسول خدا صلی‌الله علیه‌وآله می‌فرماید: بین مردان و زنان نامحرم جدایی ایجاد کنید (تا با هم برخورد و تماس نداشته باشند) زیرا هنگامی که آنان رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و با هم رفت و آمد داشتند، جامعه به دردی مبتلا خواهد شد که درمان نخواهد داشت. امام علی علیه‌السلام نیز می‌فرماید: اختلاط و گفت‌وگوی مردان با زنان نامحرم سبب نزول بلا و بدبختی خواهد شد، و دل‌ها را منحرف می‌سازد.

در این نامه خاطرنشان شده است: اینجانبان جمعی از ائمه جماعات و مسئولین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مقدس قم این اقـدام شرعی و انقلابی جناب‌عالی در خصـوص تکـریم جایگاه انسان، جهت ترویج شعائر اسلامی و مذهبی، بسیار به‌جا، به موقع و مایه افتخار اقشار مومن و انقلابی می‌داند و این سنت حسنه را ارج می‌نهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری