کد خبر: 4279

آیت الله جوادی آملی با بیان این که باید مردم خود را در مورد حوزه و طلاب علوم دینی دخیل بدانند گفت: مردم ما این مشرب را دوست دارند و استقبال خواهند کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار امام جمعه شهرستان دابو دشت، با بیان این که حضور امام جمعه و برگزاری نماز جمعه در یک منطقه برکات و اثرات زیادی را به همراه دارد، اظهار کرد: وظیفه ائمه جمعه وظیفه ای بسیار سنگین است که باید در راستای آن کوشا باشند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر این که یکی از عوامل پیشرفت بشریت این است که از مَنیَّت خارج شده و به ما برسند، افزود: همفکری، وحدت، وفاق و همدلی سبب عزت خود و نیز سبب پیشرفت منطقه، بخش، شهرستان و کشور می شود.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: همه مدیران باید بسیار دقت کنند تا خدای ناکرده من و من نکنند و خود را در اجتماع و شور و مشورت ببینند و دلیلش این بوده که این شور و مشورت برکاتی را ایجاد می کند و باعث این می شود با وسوسه های شیطانی روبرو نشده و سبب هلاکت انسان نشود.

مفسر برجسته قرآن کریم بیان کرد: انتخاب مدیرانی می تواند عامل پیشرفت و موفقیت زیادی شود که یکی توان و قدرت و عالم به همه امور مرتبط به حوزه مسؤلیتی خود بوده و از ویژگی جهادی بودن نیز برخوردار باشند.

وی خاطرنشان کرد: عزم ملی مهیا است و مدیران باید با عزمی جهادی و با حضور همیشگی خود در دل مردم از ظرفیت های موجود برای پیشرفت منطقه بهره بگیرند.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: حضور و ارتباط با روحانیت و ایجاد ارتباط با این قشر عظیم برکات زیادی را به همراه خواهد داشت و مردم هم از این گونه جلسات و ارتباطات اظهار خوشحالی و خرسندی می کنند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید بر این که روحانیت معظم نیز باید احکام الهی در مورد نماز، روزه، زکات، خمس و موارد دیگر را بیان کنند که اگر مردم بدانند که انجام واجبات دینی چه برکاتی را به همراه خواهد داشت خصوصا خمس آل محمد(ص)، قطعا از آن استقبال می شود، عنوان کرد: در این صورت مشکلاتی که امروزه در امر پرداخت شهریه و مباحث مرتبط با حوزه را داریم نخواهیم داشت و باید مردم خودشان را در مورد حوزه و طلاب علوم دینی دخیل بدانند.

مرجع تقلید شیعیان گفت: مردم ما این مشرب را دوست دارند و استقبال خواهند کرد که این رسالت بر عهده روحانیت است تا از مردم و خیرین دعوت کنند تا در محضر حوزه های علمیه باشند و خدماتی را برای طلاب علوم دینی انجام دهند.

حجت الاسلام مهدی تقی زاده، امام جمعه دابو و دشت سر در این دیدار نیز با بیان این که شهرستان آمل سبقه ارزنده ای از وجود عالمان فرهیخته دارد، بیان کرد: وجود دو ستاره بزرگ و افتخار جهانی سبب شده است تا شهرستان آمل ویژه باشد.

امام جمعه دابو و دشت سر خاطرنشان کرد: به لطف الهی و با کمک مسؤولان هم در بخش دابودشت و هم در بخش دشت سر با عنایت به این که در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی قرارداریم جلسات هم اندیشی با حضور روحانیت معظم تشکیل شده و موضوعات خوبی در این جلسات مورد بحث و گفت و گو قرار گرفته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری