کد خبر: 3163

«جنایتی تلخ به روایت کارتون» روایتی تصویری از چهار پسرعموی فلسطینی است که برای ماهی‌گیری و بازی به سواحل غزه رفته بودند اما هدف موشک‌های اسراییلی قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

به گزارش قم خبر به نقل از خبرگزاری بسیج؛ وقتی روز چهارشنبه خبر شهادت چهار کودک فلسطینی در ساحل شهر غزه به سراسر دنیا مخابره شد، حتی آنهایی که خود را به ندیدن زده بودند به این باور رسیدند که رژیم اشغالگر قدس به هیچ کس و هیچ چیزی رحم نمی‌کند.


درست صبح روز چهارشنبه بود که پسرعموهای فلسطینی برای ماهی‌گیری و بازی به سواحل غزه رفته بودند اما هدف موشک‌های اسراییلی قرار گرفتند و به شهادت رسیدند تا باز هم ثابت شود که رژیم صهیونیستی حتی در خوش بینانه‌ترین حالت در جنگ به زنان و کودکان هم رحم نمی‌کند.

اسماعیل محمد باکر، محمد رامیز باکر، احمد عطیف باکر، زکریا احر باکر چهار کودکی بودند که وقتی برای بازی و البته ماهی‌گیری به ساحل غزه می‌رفتند، هیچ‌گاه فکر نمی‌کردند دیگر طلوع خورشید را در سواحل غزه نخواهند دید و هیچ‌گاه به خانه باز نخواهند گشت.

اما در میان سکوت مدعیان دفاع از حقوق شهروندی و مجامعی که مدعی حمایت از حقوق کودکان هستند، ‌هنرمندان کارتونیست‌ دست روی دست نگذاشند و با هنر خود شروع به وصف این جنایت تلخ و هولناک کردند.

کار‌تون‌هایی که همیشه قرار نیست پیام آور طنز باشند و لبخندی را به روی لب بنشاند.

در ادامه می‌توانید دو اثری که در این روز‌ها درباره این فاجعه کشیده شده را ببینید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری