کد خبر: 3103

صدای اعتراض تجمع کنندگان به‌ قدری بلند بود که عایق‌های صوتی استودیو بی‌بی‌سی نتوانست مانع ورود صدا به آنجا شود، و به دفعات هم در فواصل برنامه ‌‌این صدا به گوش می‌رسید.

به گزارش جهان به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ سه‌شنبه شب در حالی که حدود ۲۰ دقیقه از برنامه شبانگاهی بی‌بی‌سی فارسی می‌گذشت، این شبکه نسبت به تجمع گسترده‌ای که در مقابل دفترش برگزار شده بود، سکوت اختیار کرده بود!


http://jahannews.com/images/docs/files/000371/nf00371308-1.jpg

اما صدای اعتراض تجمع کنندگان به‌ قدری بلند بود که عایق‌های صوتی استودیو بی‌بی‌سی نتوانست مانع ورود صدا به آنجا شده، و به دفعات هم در فواصل برنامه شنیده ‌‌شد.

به همین خاطر تنها برای لحظاتی کوتاه تصاویر مربوط به تجمع بر روی خروجی آنتن بی‌بی‌سی قرار گرفت تا مجری بی‌بی‌سی سعی کند در یک خودزنی و اعتراف دیرهنگام این شبکه را از اتهام سانسور حقایق نجات دهد.


با نفوذ صداها به استودیو مجری از روی ناچاری گفت: این سر و صداها به خاطر اعتراض به نحوه پوشش خبری ‌بی‌بی‌سی نسبت به حوادث غزه است.

این مجری در ادامه تاکید کرد: این اعتراضات نسبت به کل مجموعه بی‌بی‌سی است نه صرفا بی‌بی‌سی فارسی!


اگرچه این رسانه سلطنتی سعی کرد با پخش دیرهنگام تصاویر اعتراض به بی‌بی‌سی، بی‌طرف بودنش را به مخاطبان القا کند، اما صداهایی که وارد استودیو شد، پرده از بی‌آبرویی بی‌بی‌سی در محکمه افکارعمومی لندن برداشت.

"امیر موسوی" کارشناس رسانه‌های بین‌الملل در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه بی‌بی‌سی وابسته به وزارت خارجه انگلیس است، این اتفاق را مرتبط با جابجایی وزیر خارجه و بروز بی‌ثباتی در این ارگان عنوان کرد.

وی تاکید کرد: بی‌بی‌سی قصد دارد سیاست جدیدی را در روابط خود و رژیم صهیونیستی از سر بگیرد، لذا این بازی‌ها را در می‌آورند، تا زمینه برای اجرای آن سیاست‌ها فراهم شود.

این کارشناس رسانه‌های بین‌الملل درباره هدف دوم این اقدام گفت: سیاست شوم بی‌بی‌سی در راستای تقویت منافع رژیم صهیونیستی، ایجاد موج ایران هراسی و شیعه هراسی، تضعیف خط مقاومت و حزب‌الله لبنان است.

موسوی در پایان با اشاره به واژگان مورد استفاده رسانه‌های غربی در مورد "گروه تروریستی تکفیری بعثی داعش" ، "حزب‌الله" ، "حماس" و "مقاومت" گفت: چگونه است که آنها همواره از جنایتکاران داعش به عنوان "شبه‌نظامیان" نام می‌برند اما مبارزه آزادی خواهانه حماس و مقاومت را اقدامات تروریستی می‌نامند؟! بی‌شک این اقدامات در راستای تامین منافع رژیم صهیونیستی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری