کد خبر: 2587

هیات نمایدگان سازمان ملل متحد با ارائه طرحی اعلام کرد که بیش از ۳.۵ میلیون رأی در انتخابات دور دوم ریاست‌جمهوری افغانستان بازشماری می‌شود.

به گزارش قم خبر  به نقل از تسنیم، در پی انتشار خبری از سوی ارگ ریاستجمهوری افغانستان، در جریان برگزاری نشستی در این محل، «یان کوبیش» نماینده ویژه سازمان ملل طرحی مبنی بر حل منازعات فعلی انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور ارائه کرده است.


هیأت معاونت سازمان ملل متحد (یوناما) در افغانستان بر اساس این طرح که در جهت حل مشکلات و منازعات افغانستان در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور ارائه نموده، اعلام کرد: قرار است بیش از ۸ هزار محل رأی‌دهی بررسی و بازشماری شود.

بر اساس گفته‌های یان کوبیش، در طرح پیشنهاد شده از سوی سازمان ملل، اولین اقدام در جهت رسیدگی به تنش‌های انتخاباتی، بررسی ۴۳ درصد مجموع آرا در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان یعنی ۳.۵ میلیون رأی می‌باشد.

براساس توافقات صورت گرفته در این نشست، قرار شده است مراکزی که در آن ۹۳ درصد آرا به نفع یکی از نامزدها ریخته شده است شامل بررسی و بازنگری این طرح نباشد.

لازم به ذکر است، یکی از خواسته‌های اصلی تیم انتخاباتی دکتر عبدالله بررسی آرای مراکزی است که در آن ۹۳ درصد آرا به نفع یک نامزد ریخته شده باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری