کد خبر: 2547

استاد حوزه‌ علمیه‌ نجف اشرف:

استاد حوزه علمیه نجف اشرف ضمن وحشیانه خواندن جنایات تکفیری‌ها در عراق و سوریه اظهار کرد: این جنایات و وحشیگری‌ها سوغات یهود و عمال یهود است.

خبرگزاری فارس: جنایات تکفیری‌ها در سوریه و عراق سوغات عمال یهود است
به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی جمعه شب در دیدار جمعی از مستبصرین آفریقا که در مرکز جهانی حضرت ولی‌عصر(عج) انجام شد با اشاره به آیه‌ 122 از سوره توبه اظهار کرد: امروز جهان تشنه‌ حقایق است و به واسطه‌ این تشنگی است که شبه حقیقت‌ها فروش می‌روند و در اجتماع جا پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: این آیه‌ شریفه تکلیف ما را در زمان غیبت مشخص می‌کند، «الدّین» در این آیه بر ولایت محمد و آل محمد (ص) دلالت دارد و روایات ذیل آیه در تفسیر نورالثقلین و البرهان دلیل این مطلب است.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف گفت: در حوزه‌های علمیه وقتی ادبیات عرب توسط طلاب خوانده می‌شود بلافاصله درس اصول فقه آغاز می‌شود و فقه فروع در حوزه‌ها مقدم بر فقه اصول اعتقادات است. در حالی که باید ابتدا خدا و بعد از آن رسول خدا و اهل بیت (ع) را بشناسیم تا بتوانیم با شناخت مکلّف به شناخت تکلیف برسیم. فقه فروع خوب است ولی پاسخگوی نیازهای عقیدتی نیست.

آیت‌الله بحرالعلوم میردامادی افزود: امروز ما مبلغ می‌خواهیم که در شهرهای مختلف با وهابیت، بابیت، بهائیت، قادیانی‌ها، صوفیه و ماتریالیست‌ها مقابله کند، به عنوان مثال در برابر وهابیّت کتب اصول فقه کارآیی ندارد و ما نیاز به الغدیر و المراجعات داریم تا بتوانیم شبهات وهابیّت را پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه طلاب پس از اتمام تحصیل و هنگام بازگشت به شهرشان باید به علم اصول اعتقادات مجهز شده باشند اظهار کرد: شما باید بتوانید در شهر و کشورتان جوانان را با دین و پاسخ شبهات پیرامون آن آشنا کنید و این موضوع نیازمند تسلط بر اصول اعتقادات خاصه ولایت و امامت است. ما اگر امامت اهل البیت (ع ) را داشته باشیم همه چیز داریم. امام رضا (ع) فرمودند توحید شرط دارد و شرط آن ولایت و شناخت صاحب آن است.

بنیانگذار مرکز جهانی حضرت ولی‌عصر (عج) تاکید کرد: توحید در نهج‌البلاغه است، نه در فصوص‌الحکم ابن عربی، توحید در ادعیه و زیارات است و وقتی شرط توحید ولایت باشد مابقی چیزها هم‌ بستگی به آن دارد. بنابراین طلاب باید تفقّه را همواره به یاد داشته باشند و در ضمن دروس حوزه کلاس‌های جنبی در موضوع اصول اعتقادات نیز برگزار کنند.

آیت‌الله بحرالعلوم میردامادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیه‌ «و انزلنا من السماء ماءً طهوراً» اظهار کرد: این آیه اشاره به پیشگیری قبل از درمان دارد. «طهورا» در این آیه نشان از این دارد که ما باید قبل از ابتلا به مرض پیشگیری کنیم، ولی متأسفانه ما پیشگیری نداریم. افراد و خطوط انحرافی می‌آیند و افکار انحرافیشان را نشر می‌دهند و  افراد را جذب می‌کنند سپس ما به یاد درمان می‌افتیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید بنشینیم تا داعشی‌ها و گروه‌های تکفیری بیایند بعد علیه آنان اقدام کنیم افزود: در جنگ فکری نیز نباید بنشینیم داعشی‌ها، وهابی‌ها و سلفی‌ها بیایند فکر خود را نشر دهند بعد ما فکر کنیم که در برابر آنها چه باید بکنیم.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف خطاب به مستبصرین آفریقایی تاکید کرد: شما باید مطلع باشید در کشورهایتان کدام یک از گروه‌های انحرافی در حال کار هستند و متناسب با آن به مطالعه بپردازید، مقاله و سخنرانی و جزوه آماده کنید تا بتوانید در بازگشت به خوبی کار پیشگیری را انجام دهید.

آیت الله بحرالعلوم میردامادی با اشاره به آیه شریفه « وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ » بیان کرد: این آیه هم در جانب مسائل نظامی صدق می‌کند و هم در مورد مسائل اعتقادی. به عنوان مثال امروز شخصی به نام احمد حسن در بصره و برخی شهرهای عراق ادعاهایی را مطرح کرده که هیچ یک از ادعاهای وی صحیح نیست، وظیفه شما این است که دلائل رد ادعاهای این شخص را بیابید و جزوه و سخنرانی در این موضوع آماده کنید تا قبل از اینکه افکار منحرف او به شهرتان برسد شما پیشگیری کنید و نگذارید تفکر وی به جوانان شهر و کشورتان نفوذ کند. 

وی در پایان ضمن محکوم کردن جنگ در سوریه و عراق خاطرنشان کرد: این جنایات و وحشی‌گری‌ها سوغات یهود و عمال یهود است، شما ببینید کسانی که از تعلیمات اهل‌بیت (ع) برخوردار نیستند طبق احادیث بادیه‌نشین یعنی بی‌بهره از مدنیت و وحشی‌اند و امروز شاهد این وحشی‌گری در سوریه، عراق و فلسطین هستیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری